“Rail Baltica” dzelzceļa līnijas izbūve ir viens no ambiciozākajiem un lielākajiem pēdējo gadu projektiem, kura īstenošana Baltijas valstīm pavērs daudzas jaunas iespējas. Lai aizdomātos par šī projekta nestajām nākotnes perspektīvām, bērni un jaunieši no visas Latvijas aicināti piedalīties zīmējumu konkursā “Manas nākotnes “Rail Baltica” vilciens Rīgā”.

Konkurss norisinās līdz 25.maijam un pilnsabiedrība “BERERIX” kopā ar “Rail Baltica” projekta īstenotāju Latvijā “Eiropas Dzelzceļa līnijas” un akciju sabiedrību “Rīgas starptautiskā autoosta” aicina tajā piedalīties Latvijas skolu, pirmsskolas izglītības iestāžu, kā arī interešu izglītības iestāžu audzēkņi vecumā līdz 18 gadiem. Konkursā jāiesniedz zīmējumi, kuri atspoguļo “Rail Baltica” vilcienu Latvijas galvaspilsētas Rīgas centrā. Darbus ir jāiesniedz A4 vai A3 izmērā. Zīmējums var būt veidots jebkurā tehnikā, bet tā radīšanā nedrīkst izmantot datoru. Viena dalībnieka zīmējumu skaits nav ierobežots.

Zīmējumus izvērtēs konkursa žūrija – gleznotājs un Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Aleksejs Naumovs,  māksliniece un vairāku bērnu grāmatu ilustrācijas autore Gita Treice, pilnsabiedrības “BERERIX” Uzraudzības padomes pārstāvis Guntis Āboltiņš-Āboliņš, “BERERIX” arhitektūras un ainavas dizaina koordinatore Emīlija Vanluka (Emilie Van Look), “Rail Baltica” projekta īstenotāja Latvijā “Eiropas Dzelzceļa līnijas” sabiedrisko attiecību komandas pārstāve Dace Andersone, AS “Rīgas starptautiskā autoosta” valdes priekšsēdētāja Vaira Gromule.

Godalgotas vietas un balvas tiks piešķirtas labāko darbu autoriem katrā vecuma grupā no 1 līdz 6 gadiem, no 7 līdz 14 gadiem un no 15 līdz 18 gadiem. Uzvarētāji saņems dāvanu kartes, kuras pilnsabiedrība “BERERIX” iegādāsies pēc autora izvēles Latvijas labākajās un iecienītākajās bērnu un jauniešu atrakciju un atpūtas vietās. Pirmās vietas laureāts saņems dāvanu karti 200 eiro vērtībā, otrās vietas laureāts – 100 eiro vērtībā, bet trešās vietas laureāts – 70 eiro vērtībā. Būs arī pārsteigumu balvas un diplomi no konkursa rīkotājiem. 

Konkursa rezultāti un uzvarētāju vārdi tiks paziņoti svinīgā balvu pasniegšanas ceremonijā 2022. gada 1. jūnijā AS “Rīgas starptautiskā autoosta” teritorijā pie Rail Baltica Rīgas Centrālā multimodālā satiksmes mezgla būvlaukuma, kur godalgoto vietu un labākie zīmējumi tiks eksponēti arī pilsētvidē. 

Bērni un jaunieši ir aicināti savus autordarbus līdz 2022. gada 25. maijam nosūtīt pa pastu uz pilnsabiedrības “BERERIX” biroju uz adresi Gogoļa ielā 3, Rīgā, LV-1547 ar norādi “Bērnu zīmējumu konkursam”, vai sazinoties pa  e-pastu info@bererix.com  un mob. tālr. 26555927 var vienoties par citu iesniegšanas veidu. 

 

22.05.2022. / Autors: Rita Krasta / Foto: Publicitātes foto