Trīs politisko partiju – Vienotības, Nacionālās apvienības (NA) un Latvijas Reģionu Apvienības (LRA) – apvienotais saraksts Ventspilī izplatījis paziņojumu un aicina ikvienu, kuram ir jebkāda informācija par neatļautu manipulāciju ar vēlētāju balsīm un vēlēšanu norises procesu, neklusēt un ziņot Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) par faktiem, lai vēlēšanas varētu noritēt godīgi un demokrātiski.

Jau vēstīts, ka, lai novērstu jebkādas šaubas par godīgu vēlēšanu norisi un nodrošinātu vienlīdzīgas iespējas visiem partiju sarakstiem Ventspils pilsētas vēlēšanās, partiju apvienība spērusi preventatīvus soļus un ar iesniegumu vērsusies CVK, lūdzot atļauju nepārtrauktai vēlēšanu procesa novērošanai gaidāmajās vēlēšanās.

Partiju pārstāvji saņēmuši signālus, kas liecina par iespējamiem centieniem ietekmēt pašvaldību vēlēšanu rezultātus Ventspils pilsētā gan balsu nodošanas, gan to skaitīšanas laikā, kā arī veikt aizliegtas manipulācijas ar vēlētāju balsīm.

Iesniegums par 2017. gada Ventspils pilsētas pašvaldību vēlēšanu nepārtrauktu novērošanu, pamatojoties uz Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likuma 35. panta otro daļu, CVK iesniegušas partijas Vienotība ģenerālsekretārs Artis Kampars, Nacionālās apvienības (VL-TB/LNNK) līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš un Latvijas Reģionu apvienības valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars.

Kā norāda apvienotā partiju saraksta Ventspilī līderis Ģirts Valdis Kristovskis, “mēs esam saņēmuši informāciju, ka ar Ventspils pilsētas vēlēšanu procesu, iespējams, tiek manipulēts pilsētas domes vadībā esošā spēka interesēs”.

“Jebkādas kļūdas un pārkāpumi vēlēšanu procesā liek apšaubīt vēlēšanu rezultātu ticamību, kas ir rupjš Latvijas Republikas Satversmē noteikto pilsoņu tiesību pārkāpums paust savu gribu vēlēšanās. Lai novērstu šādu iespējamību, vēršamies pie atbildīgajām institūcijām ar aicinājumu rīkoties preventīvi, lai nodrošinātu, ka ikviena Ventspils iedzīvotāja Satversmē garantētās tiesības tiek ievērotas,” tā norāda Kristovskis.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ieva Čīka/LETA