Aizdomas par kārtējo lietas vilkšanu garumā: Lemberga lietas tiesvedību finišā pametis viens no advokātiem

514

Smagos noziegumos apsūdzētā Ventspils domes priekšsēdētāja pienākumu pildīšanā ierobežotā Aivara Lemberga tiesvedības procesu tā finiša taisnē pametis viens no viņa trim advokātiem – Raimonds Krastiņš negaidīti paziņojis, ka aptur savu darbību advokatūrā, ziņo LTV Panorāma.

Šonedēļ bija ieplānotas vēl trīs tiesas sēdes, tomēr tās nenotiks. Viens no trim Lemberga advokātiem – Raimonds Krastiņš – uz šīsdienas tiesas sēdi atsūtīja ziņu, ka turpmākajās sēdēs veselības stāvokļa dēļ vairs nepiedalīsies. Tāpat viņš lūdzis apturēt savu advokāta darbību vispār, ziņo LTV.

Lembergs sarunā ar LTV apgalvoja, ka Krastiņa vietā nāksies meklēt citu advokātu: “Man vajag citu advokātu, ja es atradīšu, protams. Vēl ir variants, ka es pats sevi aizstāvu.”

Šāds pavērsiens ļautu Lembergam atkal pastiept garumā ilgo tiesvedības procesu. Lembergs norādīja, ka jaunajam aizstāvim būs nepieciešams papildu laiks, lai iepazītos ar apjomīgās lietas materiāliem: “Ja 12 gadus ir tiesā lieta un vēl pirms tam bija pirmstiesā. (..) Ar sējumiem viņam jāiepazīstas? Jāiepazīstas. Jānoklausās tiesas sēdes, kas notika līdz debatēm? Jānoklausās. Debašu runa – 13 mēnešus lasīja prokurori – tā kā būtu jāiepazīstas.”

Turklāt aizdomas pastiprina arī fakts, ka tieši Krastiņš pārmaiņus ar pārējiem Lemberga advokātiem jau ilgstoši lasījis aizstāvības runu. Kamēr pats Lembergs uzskata, ka tiesa viņa advokātus nepamatoti pārtraukusi, lietas prokurori uzsver – tieši Krastiņš vilcinājis lietas gaitu. Tiesa arī vairākkārt norādīja, ka novilcina debates, proti, debatē par jautājumiem, par kuriem jau ir debatējis pats, vairākkārt par vienu un to pašu. Mūsu ieskatā, tiesai jau sen bija pamats pārtraukt aizstāvju debašu runu, nevis pamatojot, ka laiks iet ilgi, bet vilcina, acīmredzami vilcina tiesu. Un šobrīd ar advokātu maiņu tas process ir vēl ievilcies,” teica prokurors Juris Juriss.

Tā dēvētā Lemberga krimināllieta ir nonākusi noslēguma stadijā – ir izskanējusi apsūdzības debašu runa un tagad jau labu laiku savu nostāju tiesai skaidro aizstāvība. Kā iepriekš ziņoja aģentūra LETA, prokurori tiesas debatēs lūdza Lembergam piemērot astoņus gadus ilgu brīvības atņemšanu ar mantas konfiskāciju, kā arī naudas sodu 150 minimālo mēnešalgu jeb 64 500 eiro apmērā. Prokurori sāka debatēt pagājušā gada februārī un savu debašu runu noslēdza šogad martā. Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Reinis Inkēns, Saeima