Lai arī apkures sezona Ventspils pilsētā pārsvarā tiek uzsākta oktobra vidū, tomēr līdz ar vēsāku laika apstākļu iestāšanos par apkures sezonas uzsākšanu iedzīvotāji var lemt jebkurā sev vēlamā laikā.

Kā skaidro uzņēmumā Ventspils siltums, daudzdzīvokļu dzīvojamo māju siltummezglos iespējams regulēt siltuma padevi tā, lai apkures sezonas sākumā nodrošinātu dzīvokļos komforta prasībām atbilstošu temperatūru ar minimālu siltumenerģijas patēriņu. Lai pieslēgtu apkuri, jāvēršas pie sava mājas apsaimniekotāja, kurš ir atbildīgs par apkures nodrošināšanu ēkā, informē uzņēmums.

Tarifs visiem centralizētās siltumenerģijas lietotājiem Ventspilī ir vienāds – 54,90 eiro par megavatstundu (MWh). Maksa par apkuri jeb patērēto siltumenerģiju mēnesī tiek aprēķināta proporcionāli ēkas un katra dzīvokļa platības kvadratūrai, sareizinot tarifu ar attiecīgā dzīvokļa siltumenerģijas patēriņu MWh.

Līdz ar apkures sezonas uzsākšanu mainīsies karstā ūdens sagatavošanai nepieciešamais siltumenerģijas daudzums. No šā gada 1.oktobra līdz 2018.gada 30.aprīlim maksa par vienu kubikmetru karstā ūdens sagatavošanu būs 3,18 eiro (bez Pievienotās vērtības nodokļa), informē Ventspils siltums.

Ventspilnieki arī aicināti vērīgāk pievērst uzmanību ūdens skaitītāju verifikācijas beigu termiņam, lai izvairītos no situācijām, kad pēc nokavētā skaitītāju nomaiņas termiņa tiek piemērotas ūdens patēriņa starpības. Karstā un aukstā ūdens skaitītāja verifikācijas termiņš ik mēnesi tiek norādīts pašvaldības SIA ŪDEKA izsūtītajā rēķinā, kā arī uzņēmuma klientu portālā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA