Arī sīs nedēļas sākumā laika apstākļus virs Latvijas turpinās noteikt ciklons, kas jau kopš sestdienas atrodas virs Austrumeiropas, nesot vairākas plašas mākoņu un nokrišņu zonas. Nedēļas vidū laika apstākļi nedaudz uzlabosies, taču nedēļas otrā pusē atkal nāks jauns ciklons, līdzi nesot nokrišņus un vēl vēsāku laiku, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Arī šodien laiks būs lielākoties mākoņains un īslaicīgi līs visas dienas garumā. Pūtīs austrumu puses vējš, kas brāzmās sasniegs 15 m/s. Gaisa temeratūra pakāpsies līdz +16 grādiem.

Nedēļas vidū ciklons savu ietekmi zaudēs un no ziemeļiem īslaicīgi pastiprināsies augsta spiediena apgabals. Tā ietekmē nokrišņi mitēsies un debesis skaidrosies, bet ar ziemeļaustrumu, ziemeļu vējiem Latvijā ieplūdīs aukstāka gaisa masa. Nakts un rīta stundas būs dzestras: gaisa temperatūra pazemināsies līdz +7…+12 grādiem. Arī dienas vairs nebūs tik siltas kā nedēļas sākumā, kad maksimālā gaisa temperatūra līdz pat darba nedēļas beigām nepārsniegs +11…+16 grādus.

Nedēļas otrajā pusē laika apstākļus atkal sāks noteikt ciklonu darbība – debesis aizklās mākoņi un daudzviet atkal gaidāms lietus. Ziemeļu puses vējus pakāpeniski nomainīs dienvidrietumu, dienvidu vēji, kas atkal atnesīs siltāku gaisa masu, tādēļ naktis vairs nebūs tik dzestras un arī dienas laikā gaisa temperatūra būs par pāris grādiem augstāka, nedēļas izskaņā sasniedzot +15 grādus.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA