Ventspils novada Zlēku pagastā aizturēts kāds vīrietis, kurš vadījis automašīnu bez vadītāja tiesībām un bijis alkohola reibumā, turklāt automašīnā atradās gan viņa sieva, gan divi mazgadīgi bērni. Vīrietim tagad draud bargs sods, informē Valsts policijā.

1968.gadā dzimis vīrietis vadīja automašīnu Audi, būdams alkohola reibumā, kā arī bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, kuras noteiktā kārtībā nav iegūtas. Valsts policijā par notikušo tika uzsākts kriminālprocess, kurā izmeklēšana jau ir pabeigta un tas nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Saskaņā ar Krimināllikuma 262.panta 1.daļu, par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību un ja vadītājs atrodas alkohola ietekmē, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.

Tāpat konstatēts, ka automašīnām atradās vīrieša sieva, kurai arī konstatēts alkohola apreibums. Diemžēl laulātais pāris, izvēloties automašīnu vadīt bez tiesībām un dzērumā, pakļāva riskam ne vien sevi, bet arī savus nepilngadīgos bērnus, kuri arī atradās automašīnā. Ņemot vērā to, ka vecāki, būdami alkohola reibumā, nespēja parūpēties par saviem bērniem, sešus un astoņus gadus veciem zēniem, viņi tika nodoti radinieka aprūpē. Mātei ir noformēts protokols par bērna aprūpes pienākuma nepildīšanu.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Valsts policija