Arī Ventspils augstskolā piektdien notiks Zinātnieku nakts

1714
Autors: Publicitātes foto
Autors: Publicitātes foto

Piektdien, 30.septembrī, vairākās Latvijas augstkolās notiks ikgadējā akcija Zinātnieku nakts. Kā allaž, Zinātnieku naktī piedalīsies arī Ventspils augstskola.

Pasākums Ventspils augstskolā sāksies plkst.17 ar praktiskajām nodarbībām elektronikā un tālizpētē. Elektronikas nodarbībās dalībnieki saviem spēkiem slēgs shēmas un praktiski darbosies. Tālizpētē attēlu apstrādes rezultātā no dažādu spektru satelītu attēliem tiks iegūta noderīga informācija. Tālizpētes praktiskajai nodarbībai iepriekš jāpiesakās, rakstot uz e-pastu linda.gulbe@venta.lv. Praktiskās nodarbības ilgs aptuveni 90 minūtes un tās ir piemērotas vidusskolēniem un vecākiem.

Plkst.18 Ventspils Augstskolas D korpusa foajē notiks dažādi demonstrējumi, iepazīstinot ar zinātnes zelta fondu sasniegumiem, kā arī sniedzot ieskatu jaunākajās zinātnes iespējās, kuras tiek izmantotas Ventspils augstskolā. Demonstrējumus vadīs augstskolas studenti, laboranti un zinātnieki.

Vakara gaitā plkst.19 D104 auditorijā notiks dažādu lekciju cikls. Profesors Juris Žagars interesentiem pastāstīs, kur meklēt dzīvību Saules sistēmā. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja noskaidrot, kāda ir tehnoloģiju nozīme tulkošanā. Viena no lekcijām būs veltīta miniatūrajām kosmosa tehnoloģijām – nanosatelītiem. Zinātnes nakts dalībniekiem būs iespēja uzzināt tehnoloģiju vēsturisko attīstību un to saistību ar dzīves kvalitāti. Lekciju cikls noslēgs ar lekciju Kādēļ Kosmoss?. Izzinošās lekcijas vadīs pasniedzēji un zinātnieki – profesors Juris Žagars, profesors Sergejs Hiļķevičs, Gatis Dilāns, Jānis Šate un Ivars Šmelds.

Zinātnieku nakts ir ikgadējs Eiropas līmeņa pasākums, kurš vienlaikus norisināsies vairākās Latvijas un Eiropas pilsētās, arī Ventspilī. Pasākuma mērķis ir atraktīvā veidā parādīt sabiedrībai zinātnes sasniegumus un zinātnieka ikdienu.