Ventspils basketbolisti šovakar uzsāk jauno LBL sezonu

1323
Autors: Ieva Lūka/LETA
Autors: Ieva Lūka/LETA

Trešdien, 28.septembrī, jauno, nu jau 26.sezonu uzsāks Latvijas Basketbola līga. Mūsu Ventspils basketbolisti sezonas pirmajā spēlē savā laukumā uzņems Jēkabpils klubu. Spēles sākums plkst.19.

Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, Ventspils kluba sastāvs ir piedzīvojis itin lielas pārmaiņas – nomainījusies puse spēlētāju. No pērnā gada sastāva palikuši Rihards Lomažs, Andrejs Gražulis, Artis Ate, Kristaps Janičenoks, Māris Gulbis un pieredzējušais Villijs Dīns.

Pēc pāris gadu prombūtnes Ventspilī ir atgriezies Ronalds Zaķis, no pērnās sezonas LBL čempionu sastāva Valmiera/Ordo uz Ventspili ir pārcēlies Aigars Šķēle. Pēc divām Liepājā pavadītajām sezonām BK Ventspils sastāvā atkal ir Toms Leimanis. Tāpat Ventspilī ir atgriezies Folarins Kempbels, līgums ir noslēgts ar pirms divām sezonā Liepāja/Triobet spēlējušo lietuvieti Edgaru Zeļoni, kā arī ar pērn Jūrmala/Fēnikss spēlējušo Māri Ziediņu. Vēl viens papildinājums atrasts zem groziem, kur saimniekot gatavs senegālietis Šeiks Mbodžs.

Jaunākais ventspilnieku jaunieguvums ir Rihards Kuksiks, tiesa, līgums pagaidām ir noslēgts līdz decembrim. Latvijas izlases spēlētājs Kuksiks aizvietos Kristapu Janičenoku un Māri Gulbi, kuri dziedē savainojumus.

Ventpilnieki līdz šim ar jēkabpiliešiem tikušies 20 reižu un bilance ir lieliska – 15 uzvaras. Taču vēl nav bijusi sezona, kad BK Ventspils kaut vienā mačā nebūtu zaudējusi.

Jaunajā sezonā LBL čempionātā startēs desmit komandas, kas ir par vienu mazāk nekā pērn, jo dalībnieku vidū vairs nav Jelgavas klubs.