Arī Ventspils novada dome aicinās valdību pārtraukt PRIVA reorganizāciju

1334

Tuvāko dienu laikā vairāku galvenokārt Kurzemes pašvaldību vadītāji plāno nosūtīt valdībai aicinājumu pārtraukt Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) likvidācijas procesu, informēja Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa.

Aģentūras LETA rīcībā nonācis sagatavotās vēstules teksts, kurā pašvaldību vadītāji neatbalsta RPIVA likvidāciju un lūdz “pārtraukt RPIVA likvidācijas procesu, jo tas var negatīvi ietekmēt reģionu attīstību”. Sagatavotās vēstules autori aicina veikt visaptverošu Latvijas augstākās izglītības analīzi, ievērojot labas pārvaldības principus un Eiropas Komisijas rekomendācijas, kā arī iesaistīt pašvaldību vadītājus visās turpmākajās diskusijās un lēmumu pieņemšanā saistībā ar RPIVA.

Kā aģentūru LETA informēja Bērziņa, šo aicinājumu jau atbalstījuši Kuldīgas, Tukuma, Ventspils novada, Skrundas, Alsungas un Brocēnu pašvaldību vadītāji, taču vēstules saskaņošana vēl ir procesā un esot sagaidāms, ka to parakstīs arī citu pašvaldību vadītāji no dažādiem Latvijas reģioniem.

Aicinājumu apturēt RPIVA likvidāciju plānots nosūtīt 18 adresātiem, tostarp Ministru kabinetam, Ministru prezidentam Mārim Kučinskim, Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM), Saeimas frakcijām, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai u.c.

Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja skaidroja, ka RPIVA filiāles saglabāšana Kuldīgā ir svarīga ne vien Kuldīgai, bet arī citiem kaimiņu novadiem. RPIVA filiāle ir būtisks atspaids vietējiem jauniešiem un jau strādājošajiem pedagogiem, kuriem tiek nodrošināta iespēja studēt tuvu mājām vai savai darba vietai. Ja šādas iespējas nebūtu, kopējā izglītības kvalitāte reģionā samazinātos, kas var kalpot par papildus motivāciju iedzīvotāju aizbraukšanai uz lielajām pilsētām vai pat ārzemēm, skaidroja Bērziņa.

Kuldīgas pašvaldība esot iepazinusies ar IZM projektu par RPIVA likvidēšanu, kas paredz augstskolas pievienošanu Latvijas Universitātei un Kuldīgas filiāles saglabāšanu, taču nekādas garantijas par filiāles saglabāšanu ilgtermiņā gan neesot. “Garantiju nav nevienā variantā, jo 2019.gadā ir paredzēta visu programmmu pārakreditācija, un nav skaidrs, kas būs tālāk,” atzina Bērziņa.

Jau vēstīts, ka IZM izskatīšanai valsts sekretāru sanāksmē iesniegusi rīkojuma projektu par RPIVA likvidēšanu ar šā gada 31.augustu.

Rīkojuma projekts paredz, ka RPIVA tiks likvidēta, to pievienojot LU. Tādējādi RPIVA tiks likvidēta kā atsevišķa augstskola un zinātniskā institūcija.

LU nodrošinās studiju programmu īstenošanu RPIVA filiālēs Alūksnē, Bauskā, Cēsīs, Jēkabpilī, Kuldīgā, Madonā, Tukumā, Ventspilī un minēto filiāļu attīstību.