Piektdien, 26.maijā, no plkst.13 Latvijas Ārpolitikas institūts (LĀI) rīko Latvijas enerģētikai, transporta drošībai un attiecībām ar Krieviju veltītu diskusiju, kas notiks Ventspils Augstskolā. Diskusijā piedalīsies vairāki augsta līmeņa eksperti, tajā skaitā Aleksejs Medvedevs, Ģirts Valdis Kristovskis, Kristians Jacevičs, Kārlis Krēsliņš un Gunārs Kūtris.

Enerģētika un tranzīts ir nozares, kas lielā mērā ietekmē Latvijas ekonomisko izaugsmi. Latvijas enerģētikas nozare šobrīd saskaras ar vairākiem nopietniem izaicinājumiem – nepieciešamību uzlabot enerģijas ražošanu un transporta infrastruktūras kvalitāti, Nord Stream 2 projekta iznākumu, un citi. Šobrīd Ekonomikas ministrija ir izveidojusi Enerģētikas stratēģiju 2030, kas ietver konkrētus pasākumus enerģētikas infrastruktūras projektu un enerģijas pašnodrošinājuma veicināšanai. Ventspilij kā ostas pilsētai ir sevišķi svarīga arī tranzīta nozares attīstība. Par Latvijas vietu enerģētikas tirgū, mūsu pašpietiekamību un atkarību no Krievijas resursiem, Nord Stream 2 projekta ieguvumiem un izaicinājumiem, kā arī tranzīta attīstības perspektīvām kopā tiks rnāts šajā diskusijā. To vadīs TV3 ziņu žurnālists Arnis Krauze.

Diskusija tiek rīkota Latvijas ārējās un drošības politikas gadagrāmatas, kā arī Latvijas ārlietu simtgades projektu ietvaros. Abus projektus atbalsta Latvijas Republikas Saeima un Ārlietu ministrija; pasākumi tiek rīkoti sadarbībā ar informācijas aģentūru LETA. Aizvadītajā gadā veiksmīgi noritēja reģionālās diskusijas Daugavpilī, Liepājā, Cēsīs, Jelgavā un Rēzeknē. Šogad jau aizvadīts pasākums Daugavpilī.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Edijs Pālens/LETA