Trešdien, 8.novembrī, plkst. 13 Ventspils Galvenajā bibliotēkā notiks tikšanās ar grāmatas Skylarks and Rebels (Cīruļi un dumpinieki) autori, ASV dzīvojošo latvieti Ritu Laimu. Grāmata stāsta par viņas dzīvi Padomju Latvijā.

ASV dzimusī latviešu rakstniece Rita Laima novembrī viesojas Latvijā, lai iepazīstinātu lasītājus ar savu pirmo grāmatu Skylarks and Rebels angļu valodā. Grāmatā viņa stāsta par došanos uz PSRS okupēto Latviju 80.gadu sākumā, iepazīšanos ar latviešu fotogrāfu un uzturēšanās atļaujas pieprasīšanu 1982.gadā par lielu pārsteigumu gan saviem vecākiem un trimdas latviešiem, gan Padomju Latvijas varas iestādēm. Grāmatas 500 lapaspusēs aprakstīti 17 gadi Padomju Latvijā, dzīve mazā Vecrīgas dzīvoklī, audzinot divus dēlus un iepazīstoties ar okupētās tēvzemes apslēpto vēsturi.

Rita Laima (pilnajā vārdā Rita Laima Bērziņa) piedzima ASV mākslinieka Ilmāra Rumpētera un dzejnieces Baibas Bičoles ģimenē, uzauga latviešu trimdas kultūras darbinieku sabiedrībā un studēja mākslu Parsons School of Design Ņujorkā. No 1982. līdz 1999.gadam Laima dzīvoja Latvijā, piedzīvojot padomju okupāciju, latviešu tautas Atmodas laiku un ilgi gaidīto neatkarību 1991.gadā. Laima ir rakstniece, tulkotāja, māksliniece un ilustratore. Viņai ir četri bērni un divi mazbērni.

Pirmā diskusija notika piektdienas vakarā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Amerikas kultūras centrā. Novembrī Laima piedalīsies vairāk nekā 15 pasākumos bibliotēkās visā Latvijā, lasot grāmatas fragmentus latviski un tiekoties ar lasītājiem. Rīt viņa viesosies Kuldīgā, trešdien – Ventspilī, dienu vēlāk jau Liepājā, vēlāk atkal vairākas tikšanās reizes Rīgā, kā arī Valmierā, Jelgavā un Rēzeknē.

Rakstnieces vizīti Latvijā atbalsta ASV vēstniecība Latvijā un LNB.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Autores foto