Tiesneša Borisa Geimana slimības dēļ šodien no izskatīšanas noņemta Rīgas apgabaltiesā paredzētā smagos noziegumos apsūdzētā Aivara Lemberga krimināllieta.

Jau ziņots, ka pēc 11.oktobra tiesas sēdes Lembergs tiesai iesniedza aptuveni 20 lapas garu iesniegumu ar vairākiem pielikumiem, kurā uzskaitīti vairāk kā 500 pret viņu it kā veikti cilvēktiesību pārkāpumi.

Tiesa 9.oktobrī noraidīja Lemberga lūgumu atcelt viņam 13.septembrī uzlikto procesuālo sankciju vienas minimālās algas jeb 380 eiro apmērā.

Tiesas sēdē Lembergs turpināja atbildēt uz jautājumiem, pārsvarā komentējot apsūdzības liecinieku personīgās saiknes ar sevi. Lembergs arī apsūdzēja advokātu Rūdolfu Meroni savu aktīvu nozagšanā un norādīja, ka Meroni sniegtās liecības pret viņu nav objektīvas. Atbildot uz apsūdzēto aizstāvju jautājumiem, Lembergs noraidīja sev izvirzītās apsūdzības.

25.septembrī notikušajā tiesas sēdē Lembergs beidza liecināt. Tagad procesa dalībnieki viņam var uzdot jautājumus.

Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem.

Līdzās Ventspils mēram uz apsūdzēto sola sēdies arī viņa dēls Anrijs Lembergs un dažādu tranzītuzņēmumu bijusī amatpersona Ansis Sormulis. Visi trīs norādījuši, ka nesaprot un neatzīst viņiem celtās apsūdzības.

Lietā aptuveni 200 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, ko prokuratūra tiesai nodeva 2008.gada otrajā pusē.

Rīgas apgabaltiesa šo lietu paplašinātā sastāvā no jauna sāka skatīt 2009.gada 20.augustā. Lietas sarežģītības dēļ tagad to izskata tiesneši Boriss Geimans, Irīna Jansone un Ligita Kuzmane, bet par rezerves tiesnesi noteikta Ārija Ždanova.

Autors: LETA / Foto: LETA