Atkārtoti pieteikts lūgums par drošības līdzekļa maiņu Lembergam

1306
Autors: Ieva Čīka/LETA
Autors: Ieva Čīka/LETA

Rīgas apgabaltiesā tā dēvētās Ventspils mēra Aivara Lemberga krimināllietas izskatīšanas laikā ir pieteikts kārtējais lūgums mainīt Lembergam piemēroto drošības līdzekli.

Kā aģentūru LETA informēja tiesas pārstāvis Raimonds Ločmelis, Lembergs šonedēļ turpināja sniegt liecības, savukārt viņa advokāte Irina Kauke iesniedza pieteikumu par Lembergam piemērotā drošības līdzekļa maiņu. Pirms to izskatīt, tiesa plāno noklausīties lietas dalībnieku viedokļus.

Advokāte lūdz atcelt Lembergam piemēroto drošības līdzekli – nodošanu policijas uzraudzībā, nosakot atbilstošus ierobežojumus. Tāpat tiek lūgts atcelt noteiktos nodarbošanās aizliegumus – aizliegumu pildīt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata pienākumus un Ventspils brīvostas priekšsēdētāja amata pienākumus.

Nākamā tiesas sēde ir paredzēta 16.janvārī plkst.11.

Pērn vasarā tiesa noraidīja lūgumu atcelt Lembergam piemēroto drošības līdzekli – aizliegumu pildīt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata pienākumus.

Jau ziņots, ka Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem.

Līdzās Ventspils mēram uz apsūdzēto sola sēdies arī viņa dēls Anrijs un dažādu tranzītuzņēmumu bijusī amatpersona Ansis Sormulis. Visi trīs norādījuši, ka nesaprot un neatzīst viņiem celtās apsūdzības.

Lietā aptuveni 200 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, ko prokuratūra tiesai nodeva 2008.gada otrajā pusē.

Rīgas apgabaltiesa šo lietu paplašinātā sastāvā no jauna sāka skatīt 2009.gada 20.augustā. Lietas sarežģītības dēļ tagad to izskata tiesneši Boriss Geimans, Irīna Jansone un Ligita Kuzmane, bet par rezerves tiesnesi noteikta Ārija Ždanova.