Rudens skaistākais laika posms atvasara turpināsies arī šonedēļ. Līdz nedēļas vidum dienas būs saulainas, skaidras un siltas, bet naktis – dzestras, iespējamas arī salnas. Tas veicinās koku lapu straujāku krāsošanos, tādēļ ļoti iespējams, ka šogad atvasara būs īpaši krāšņa, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Aizvadītajās divās dienās Latvijā valdīja vasarīgi laika apstākļi, ar kuriem varētu atzīmēt atvsaras iestāšanos: dzestras naktis un rīti, bet saulainas un siltas dienas, bez nokrišņiem. Ventspils piekrastē gaisa temperatūra bija augstākā Latvijā un sasniedza +22 grādus.

Līdzīgi kā aizvadītajās brīvdienās, nedēļas pirmajā pusē laika apstākļus noteiks augsta spiediena apgabals ar centru virs Skandināvijas austrumu daļas. Līdz ar to debesis būs skaidras, nokrišņi nav gaidami un pūtīs lēns līdz mērens austrumu vējš. Virs Latvijas atradīsies siltāka gaisa masa, līdz ar to vēl nedēļas sākumā dienas laikā gaiss iesils līdz +16…+20 grādiem, bet naktis būs dzestras – gaisa temperatūra pazemināsies līdz +4…+9 grādiem, lokāli zāles virskārtā gaidāma salna, bet piekrastes rajonos būs par pāris grādiem siltāks. Vietām nakts otrajā pusē un agrā rīta stundās veidosies migla.

Nedēļas otrajā pusē atmosfēras spiediens nedaudz pazemināsies, tādēļ mākoņu daudzums palielināsies, gaidāms arī neliels lietus, kam būs lokāls raksturs. Līdz ar ziemeļaustrumu vēju Latvijā ieplūdīs aukstāks gaiss: jau nedēļas izskaņā gaisa temperatūra dienas laikā nepārsniegs +10…+15 grādus, naktī pazemināsies līdz +5…+10 grādiem, bet debesīm skaidrojoties, iespējama gaisa temperatūras pazemināšanās vēl par dažiem grādiem.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA