Pārsūdz domes atteikumu ļaut ierīkot Ventspilī piecas spēļu zāles

1449

Azartspēļu kompānijas SIA Furors un SIA Joker Ltd. Ventspils Administratīvajā rajona tiesā iesnieguši sūdzības, kurās apstrīd Ventspils pilsētas domes atteikumu ļaut uzņēmumiem atvērt piecas jaunas spēļu zāles gan Ventas kreisajā krastā, gan Pārventā. Tiesa abas sūdzības pieņēmusi.

Janvāra beigās abi uzņēmumi Pārventas bibliotēkā rīkoja publisko sabiedriskās apspriešanu, toreiz uz tikšanos sanāca liels skaits ventspilnieku, kuri pauda izteiktu noraidījumu. Līdz ar to vēlāk aprīļa beigās Ventspils pilsētas domes deputāti nolēma atteikt izsniegt atļauju totalizatoru un azartspēļu vietu atvēršanu visiem iepriekš iesniegtajiem pieteikumiem.

Domes deputāti gan uzsver, ka jau bija paredzējušī šādu uzņēmumu reakciju, tomēr arī turpmāk pastāvēs uz iedzīvotāju interesēm, nevis ļaus izvērsties šāda tipa uzņēmumiem, neievērojot ventspilnieku vēlmes. Pašvaldība ir jau nozūtījusi gan Ventspils Administratīvajai tiesai, gan abiem uzņēmumiem lēmuma pamatojumu un skaidrojumus, gan iepriekš notikušās sabiedriskās apspriešanas rezultātus un eskpertu slēdzienus.

SIA Joker Ltd. vēlas atvērt totalizatora un derību likmju pieņemšanas vietas Kuldīgas ielā 17, Saules ielā 79, Lielajā prospektā 56 un Lidotāju iela 26, bet SIA Furors plāno atvērt spēļu zāli ar azartspēļu automātiem un organizēt azartspēles P.Stradiņa ielā 7.

Jāatzīmē, ka policija pēdējo četru gadu laikā pie Joker Ltd. spēļu zālēm reģistrēti 17 dažādi likumpārkāpumi, kas ir ceturtā daļa no visiem likumpārkāpumiem, kas izdarīti kopumā visās 11 spēļu zālēs Ventspils pilsētā.