Ventspils brīvostā darbs un kopējā situācija kļuvusi vienkāršāka, turklāt bankas atsākušas sadarboties ar vairākiem Ventspils ostas uzņēmumiem, kuriem iepriekš radās šķēršļi savu kontu piekļuvēm bankās. Tam par iemeslu bija ASV noteiktās sankcijas par korupciju smagos noziegumos apsūdzētajam Aivaram Lembergam, norāda satiksmes ministrs Tālis Linkaits. Līdz ar to, kā ceturtdien uzsvēra Ventspils brīvostas pārvaldnieks Andris Purmalis, osta strādā ierastajā režīmā pilnā apjomā.

“Ja sākumā bankas nestrādāja vispār ar šiem kontiem, tad parādījās tā, ka drīkst tikai izejošie konti strādāt, tātad ienākošā nauda nenāca, un šobrīd jau lēnām, pilnvērtīgi uzņēmumi atgūst savu finanšu plūsmas apriti. Bankas sākušas attiekties pozitīvāk pret šiem uzņēmumiem, jo īstenībā viņi jau nav sankcionēti,” tā Latvijas Radio teica Purmalis. “Tas viss tika atrunāts. Kurš terminālis ir centīgāks, kā skolnieks, tas izpildīja savu mājasdarbu līdz 9.janvārim, bet cits šajā dienā vēl pildīja savus nenokārtotos eksāmenus. Un dažiem tas periods ievilkās.”

Savukārt aģentūrai LETA Purmalis uzsvēra tā: ja valsts pārvaldītai iestādei, šajā gadījumā tā ir Ventspils brīvostas pārvalde, ir noslēgts līgums ar šo termināli, bankai jāsaprot, ka valsts puse termināli noteikti jau ir pārbaudījusi.

Ventspilnieks.lv jau vēstīja, ka iepriekš noteikto sankciju dēļ cieta arī vairāki Ventspils ostā strādājošie uzņēmumi, kuri tā iemesla dēļ nevarēja savlaicīgi izmaksāt saviem darbiniekiem algas.

24.01.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com