No trešdienas, 8.janvāra, bankas vairs neapkalpos ar smagos noziegumos apsūdzēto Aivaru Lembergu saistītās trīs ASV sankcijām pakļautās organizācijas, kuras ik gadu izmaksāja viņam milzīgas algas – ar Ventspils attīstības aģentūru, Biznesa attīstības asociāciju un Latvijas Tranzīta biznesa asociāciju, ziņo aģentūra LETA.

Sankcijas tika noteiktas pagājušā gada 9.decembrī, balstoties uz tā dēvēto Magņitska likumu. Par korupciju noteica sankcijas daudziem, ne tikai Lembergam vien.

Turpmāk šīs trīs minētās organizācijas, kuras bija tiešā Lemberga pakļautībā, kuras viņš vadīja un saņēma no tām milzīgas algas, it īpaši Ventspils attīstības aģentūrā, bankas vairs neapkalpos. Pagaidām nav zināms, cik un vai vispār šo organizāciju kontos ir vēl kādi finanšu līdzekļi.

Tikmēr pašam Lembergam turpmāk drīkstēs uzturēt tikai vienu bankas kontu. Tas nepieciešams, lai viņš varētu saņemt pabalstus un pensiju, maksāt nodokļus, kā arī veikt pamatvajadzību apmierināšanai paredzētus maksājumus, norāda LETA. Tomēr bankas vēl vērtēs, kas varētu būt šīs primārās vajadzības, kas Lembergam tiks limitētas un uzraudzītas.

08.01.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com