Šonedēļ reģistrētā bezdarba līmenis Ventspils pilsētā, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, nedēļas laikā saglabājies 4,0% robežās, liecina Ventspils pilsētas domes Ekonomikas nodaļas publiskotie dati, atsaucoties uz Nodarbinātības Valsts aģentūras Ventspils filiāles datiem.

Nedēļas laikā bezdarbnieku rindas sarukušas par četriem cilvēkiem, līdz ar to šonedēļ oficiāli bez darba ir reģistrēti 820 ventspilnieki.

Pieejamas ir 326 brīvas vakances, un arvien liela daļa no tām ir tieši būvniecības nozarē. Jau divus mēnešus tiek meklēti betonētāji un joprojām ir pieejamas 55 brīvas vakances. Tāpat joprojām tiek meklēti 30 būvkonstrukciju montētāji, 20 stiegrotāji, 12 ēku celtnieki. Ir 20 brīvas darbavietas zivju apstrādātājiem, 24 kravas automobiļu vadītājiem, 14 elektriķiem, 10 projektēšanas inženieriem, rokas lokmetinātājiem, namdariem, būvinženieriem, kā arī ķīmiskās tīrīšanas darbiniekim un apkopējiem.

Republikas nozīmes pilsētu vidū joprojām zemākais bezdarba līmenis ir Valmierā un Rīgā, attiecīgi 2,9% un 3,1%. Ar 3,2% seko Jelgava un ar 3,4% – Jūrmala, bet aiz Ventspils seko Jēkabpils (4,5%), Liepāja (4,9%), Daugavpils (6,4%) un Rēzekne (8,3%).

09.10.2019 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay