Ventspils pilsētā bezdarba līmenis darbspējas vecumā turpinājis kāpumu arī pēdējās nedēļas laikā un šobrīd ir pieaudzis jau līdz 5,5%, tā, atsaucoties uz Nodarbinātības Valsts aģentūras (NVA) Ventspils filiāles datiem, ziņo pilsētas pašvaldība.

Saskaņā ar NVA datiem, nedēļas laikā bezdarbnieku rindas Ventspils pilsētā papildinājuši vēl 36 cilvēki, palielinot bezdarba līmeni līdz 5,5%. Kopumā šobrīd oficiāli bez darba ir reģistrēti jau 1133 Ventspils iedzīvotāji.

Bezdarba līmeņa kāpums pēdējā laikā ir skaidrojams ar ārkārtas situācijas izsludināšanu visā valstī, ko sākotnēji visvairāk izjuta Pierīgas uzņēmumi, bet pakāpeniski skāra arī reģionus mazākā apmērā.

Pēdējā nedēļā tieši Rīgā un Jūrmalā, kā arī Liepājā vērojams straujākais bezdarba līmeņa kāpums – par 0,4%. Daugavpilī – par 0,3%. Ventspilī, Valmierā, Jelgavā, Rēzeknē un Jēkabpilī bezdarbs pieauga par 0,2%.

Kopumā republikas mēroga pilsētu vidū arvien ir Valmierā, taču jau pieaudzis par procentpunktu un šobrīd ir 4,0%. Seko Rīga ar 4,4%, Jelgava ar 4,7% un Jūrmala ar 5,2%. Aiz Ventspils seko Jēkabpils (6,1%), Liepāja (6,6%), Daugavpils (7,8%) un Rēzekne (9,1%).

Joprojām ir pieejamas 35 brīvas vakances ceha strādniekiem, daudz darba vietu ir arī ēku celtniekiem (21 vakance), kravas automobiļu vadītājiem (20), zivju apstrādātājiem (20), laukstrādniekiem (15), būvniekiem (15), ceļu būves palīgstrādniekiem (15), noliktavas strādniekiem (15) un santehniķiem (10).

17.04.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com