Pēdējās nedēļas laikā bezdarbnieku rindas Ventspils pilsētā pieaugušas vēl par 13 cilvēkiem, tomēr bezdarba līmenis rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā vēl saglabājies 4,8% robežās. Tā informēja Ventspils pilsētas Ekonomikas nodaļa, atsaucoties uz Valsts nodarbinātības aģentūras Ventspils filiāles datiem.

Jāatgādina, ka vēl oktobra beigās Ventspils pilsētā bezdarba rādītājs bija tikai 4,0%, taču tad īsā laikā tas pieauga par 0,8% un sasniedza jau 4,8% robežu. Pašvaldība neskaidro iemeslu, kādēļ tā ir noticis.

Jāatzīmē arī fakts, ka pašlaik Ventspils pilsētā vērojamais bezdarba līmenis ir faktiski vienlīdzīgs ar vidējo rādītāju valstī – attiecīgi 4,8% un 4,9%.

Priekšā esošās četras republikas nozīmes pilsētas – Valmiera, Rīga, Jelgava un Jūrmala – ir Ventspilij ļoti tālu priekšā, kamēr Jēkabpils un Liepāja ir jau ļoti tuvu Ventspilij. Vistuvāk ir Jēkabpils, kas vienu mēnesi jau apsteidza Ventspili. Šobrīd Jēkabpilī bezdarba rādītājs ir 5,0%, bet Liepājā – 5,5%. Tālāk atpaliek Daugavpils (7,0%) un Rēzekne (8,8%).

Šonedēļ Ventspils NVA filiālē ir pieejamas 142 vakances. Visvairāk brīvo darba vietu ir ēku celtniekiem (20), būvniekiem (15), ceha strādniekiem (15), noliktavas strādniekiem (15), kā arī laukstrādniekiem (15), ceļa būves palīgstrādniekiem (14) un santehniķiem (10).

09.01.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com