“Oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē kādreizējais laikraksta Diena galvenā redaktora pienākumu izpildītājs, žurnālists Guntis Bojārs norādīja uz Aivara Lemberga, Aināra Šlesera un Andra Šķēles aktivitātes periodiem saistībā ar avīzes darbu.

Bojārs norādīja, ka nav izjutis tiešu spiedienu un ka kopā ar redakcijas kolektīvu izdevās panākt, ka manipulāciju mēģinājumi ar laikraksta saturu bija neveiksmīgi. Viņš skaidroja, ka, esot Dienas vadībā, personīgi ne arvienu “no šiem kungiem” nav ticies un nav redzējis laikraksta telpās.

Viņš norādīja, ka viens no pavērsieniem bijis 2010.gada jūlijā pēc raksta Digitālgeita 2 publicēšanas, kurā bija sniegta neglaimojoša informācija par Šleseru, telekomunikāciju uzņēmuma Lattelecom valdes priekšsēdētāju Juri Gulbi un pašu Lattelecom. Pēc tam sākās ļoti lielas pārmaiņas Dienā, gan arī attiecībā uz laikrakstu – mazāk nekā nedēļas laikā gan laikraksts, gan pats Bojārs tika iesūdzēts tiesā, tajā skaitā no Lattelecom puses.

Drīz vien tikusi nomainīta valde un redakcijā radās iekšējā sajūta, ka ir nomainījusies vara – ja līdz šim bija priekšstats, ka attiecībā uz Dienu, “Lembergs saimnieko”, tad pēc attiecīgajiem notikumiem radās sajūta, ka varu jau tālāk pārņēma Šķēle. Par jauno Dienas redaktoru tika iecelts Sergejs Ancupovs, kurš esot bijis Šķēlem pietuvinātā Mārča Bendika atbalstītā kandidatūra.

Redakcijas darbinieki nepieņēma Ancupovu arī viņa drastiskās pieejas dēļ. Situācija izvērtās tāda, ka varēja pat neiznākt laikraksts. Lai rastu risinājumu, Bojārs kā Dienas mediju redaktors Ancupovu atlaida no amata.

Pēc tam kā jaunais valdes vadītājs “uzradās” Vieturs Koziols un pēc sajūtām radās priekšstats, ka tas savukārt jau bija bija Šlesera laiks Dienā. Šo laiku raksturoja arī strīds par viedokļu nodaļas darbiniekiem.

Tāpat Bojārs uzsvēra, ka nevienam no viņa tiešajiem priekšniekiem, piemēram, Koziolam viņš nav nesis rādīt rakstus pirms to publicēšanas.

Jau vēstīts, ka parlamentārās izmeklēšanas komisija par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti tā dēvētajā oligarhu lietā tika izveidota šā gada 21.jūlijā.

Autors: LETA / Foto: LETA