Šonedēļ sākušies plaši teritorijas sakopšanas darbi Talsu ielā 200, kur savulaik atradās zvēraudzētava un kas ilgus gadus ir pamesta un degradeta teritorija. Jau šogad vietējie zivsaimnieki uzbūvēs saldētavu. Interesi par darbību šajā teritorijā ir arī kādam Francijas zivju pārstrādes uzņēmumam, sarunā ar portālu Ventspilnieks.lv pastāstīja Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietnieks Igors Udodovs.

7,3 hektāru liela ražošanai pieejama teritorija, kurā atrodas Padomju Savienības laikā izveidota zvēraudzētava, jau ilgus gadus netiek izmantota ne saimnieciskajai, ne arī kādai citai darbībai, tur esošās būves ir pamestas un neizmantojamas.

“Lai šo vietu varētu izmantot investori, tur veidojot jaunas ražotnes, Ventspils brīvostas pārvalde to atbrīvos no vecajām ēkām, nolīdzinās zemi, izbūvēs piebraucamo ceļu, kā arī nodrošinās elektroenerģijas pieslēgumu,” skaidroja Udodovs.

Viņš atklāja, ka viens no zemes nomātājiem jau ir zināms. Biedrība Nacionālās zvejniecības ražotāju organizācija tur izbūvēs savu saldētavu ēku, radot vairākas jaunas darbavietas Ventspilī. Plānots, ka saldētavas darbu varēs sākt jau šī gada beigās. Ēkai nepieciešamās vietas sakārtošanas darbi tiek veikti par Ventspils brīvostas pārvaldes līdzekļiem 34 tūkstošu eiro apmērā.

Plānots, ka minētā biedrība aizņems 1,6 hektārus no visas teritorijas. Centrālā Finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) jau ir apstiprinājusi līguma slēgšanu par ES finansējuma piešķiršanu piebraucamā ceļa izbūvei. Būvdarbus plānots sākt šī gada vasarā, bet pabeigt – šā gada laikā. Projekta attiecināmās izmaksas ir 480 tūkstoši eiro, kas ir pilnībā ES finansējums.

Udodovs arī atklāja, ka šobrīd vēl norit sarunas ar kādu Francijas zivju pārstrādes uzņēmumu, kuri izrādīja interesi strādāt arī Ventspilī. Francijas kompānijas pārstāvji reizi jau bija Ventspilī un jau drīzumā gaidāma atkārtota vizīte.

Tieši pirms gada jau pašvaldībā skatīja jautājumu par līdzdalību un atbalsta sniegšanu SIA Ventspils zivju konservu kombināts ražotnes pārcelšanu no esošās vietas Enkuru ielā uz Talsu ielu 200. Mērķis bija atbrīvot Zilā karoga pludmales apkaimi no šīs ražotnes, jo iedzīvotāji bieži sūdzas par smakām, kas nāv no zivju kombināta, kā arī mainīt šīs apkaimes vaibstus, kas ir ne visai simpātiski gan ventspilniekiem, bet jo īpaši pilsētas viesiem. Taču projekts apstājās, jo uzņēmēji paziņoja, ka eksporta aizlieguma dēļ uz Krieviju šobrīd apgrozījums ir tik neliels, ka finansiāli ir ļoti dārgi pārcelt visas ražošanas iekārtas.