Bio-Venta rezervuārā traģiskā negadījumā gājis bojā vīrietis, vēl viens – ievainots

1713

Ventspilī uzņēmumā Bio-Venta, kas ir Baltijā lielākais biodīzeļdegvielas ražošanas un pārkraušanas komplekss, noticis traģisks negadījums, kurā dzīvību zaudējis cilvēks, bet otrs vīrietis ar traumām nogādāts slimnīcā, portālam Ventspilnieks.lv apstiprināja Neatiekamās medicīniskās palīdzības dienestā.

Bio-Venta rapšu sēklu uzglabāšanas rezervuārā strādājuši divi alpīnisti. Viens no alpīnistiem bijis piesprādzēts ar drošības jostu pie speciālas glābšanas virves, kā to nosaka drošības tehnika, veicot darbus dziļa rezervuāra iekšpusē. Otrs alpīnists, iespējams, nolaidās rezervuārā nepiesprādzējies. Kad rezervuārā sāka birt rapšu sēklas, vienam alpīnistam izdevās izkļūt no rezervuāra, bet otrs palicis tajā. Tiesa, 24 gadus vecajam vīrietim, kurš izkļuva no rezervuāra, ir dažādas traumas un viņš ir nogādāts slimnīcā.

Kopumā rezervuāra dziļums ir 20 metri. Apbērtā alpīnista meklēšana trešdienas vakarā ilga vairākas stundas. 27 gadus vecais vīrietis atrasts miris.

SIA Bio-Venta valdes priekšsēdētājs Arnis Janvars skaidroja, ka alpīnisti uzturējās rezervuārā, jo bija sacietējis rapsis. Tādēļ tika piesaistīti sertificēti alpīnisti, lai to attīrītu.

Pašlaik nav skaidrs, kādēļ rezervuārā otrs alpīnists atradās bez drošības līdzekļiem, kā arī fakts, kādēļ darbu laikā rezervuārā sāka birt rapšu sēklas.