Nedēļas nogale gaidāma pavasarīgi silta, kad gaiss iesils līdz pat +12 grādiem, tomēr dienas lielākoties aizritēs mākoņainas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Pēdējās dienās varēja novērot gaisa temperatūras pakāpenisku pieaugumu un piektdien tā piekrastē sasniegs +5 grādus. Rīts Ventspils pusē uzausa apmācies un miglains, mākoņi saglabāsies visas dienas garumā, taču nokrišņi nav gaidāmi. Pūtīs neliels ziemeļrietumu puses vējš ar ātrumu līdz 3 m/s.

Mākoņaina būs arī sestdiena, taču tā būs šogad vissiltākā diena, kad dienas vidū gaisa temperatūra pakāpsies līdz +12 grādiem. Naktī uz svētdienu debesis nedaudz skaidrīsies, svētdiena aizritēs ar mainīgu mākoņu daudzumu, gaisa temperatūra būs līdz +8 grādiem, taču pašā vakarā gaidāms lietus.

Nākamās darba nedēļas sākumā nokrišņu zona atkāpsies uz dienvidaustrumiem nedēļas pirmās dienas paies bez ievērojamiem nokrišņiem. Maksimālā gaisa temperatūra šajās dienās vidēji sasniegs +7…+12 grādus, bet naktīs tā nebūs zemāka par +2…+5 grādiem. Tikai naktī uz otrdienu, debesīm skaidrojoties, rietumu rajonos gaisa temperatūra var pazemināties dažus grādus zem nulles.

Arī turpmākajā nedēļā būtiskas izmaiņas laika apstākļos nav gaidāmas. Nokrišņi gaidāmi vien nedēļas vidū, bet pēdējās darba nedēļas dienas atkal būs sausas. Temperatūra gan naktī, gan dienā pieturēsies virss nulles un vējš mēreni pūtīs no rietumu puses.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: SXC