Šajās brīvdienās Ziemeļkurzemes piekrastē un Ventspils rajonā laika apstākļus noteiks anticiklona perifērija, kas nesīs sausāku laiku. Taču nākamā nedēļa atkal būs drēgna, vējaina un bieži līs, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Piektdien dienas laikā vēl bieži īslaicīgi lija, atsevišķās vietās ducinās arī pērkons, bet, tuvojoties vakaram, nokrišņu intensitāte un to aptvertā teritorija mazinājās. Brīžiem vēl uzlija, taču arvien retāk.

Brīvdienās debesis vairāk skaidrosies un dienas laikā gaiss sasils līdz +15 grādiem, bet naktī uz svētdienu daudzviet termometra stabiņš var noslīdēt līdz pat +5 grādiem, kā rezultātā vietām var veidoties salna zemes virskārtā, kā arī atsevišķos rajonos ir sagaidāma migla. Sestdien brīžiem uzlīs, taču arvien biežāk uzspīdēs saule. Tāpat arī svētdien. Tomēr svētdienas vakarā Latvijā pietuvosies jauns ciklons, kas nesīs jaunas, plašākas nokrišņu zonas.

Nākamās nedēļas sākumā ciklona ietekmē ir sagaidāms lietus gandrīz visā Latvijas teritorijā, vietām līs stipri, kā arī gaidāms brāzmains vējš, kas vietām varētu pastiprināties līdz 15-19 m/s. Nedēļas turpinājumā saglabāsies nepastāvīgs laiks un gandrīz katru dienu Latviju šķērsos kāda nokrišņu zona, kas nesīs lietu.  Laiks ir sagaidāms mēreni silts un dienas laikā gaisa temperatūra galvenokārt būs +12…+17 grādu robežās.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: SXC