Līdz piektdienas vakaram Latvijā bija reģistrēti jau 111 saslimšanas gadījumi ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19, un pirmais gadījums ir konstatēts arī Ventspils pusē, liecina Slimību profilakses un kontroles centra publiskotā novadu karte.

Līdz ar to Ventspils novads ir kļuvis par pirmo Kurzemes reģionā, kur reģistrēta saslimšana.

Saslimšana konstatēta Ventspils novadā, nevis tieši Ventspils pilsētā. Netiek gan atklāt ne tas, cik cilvēki ir inficējušies, gan vieta, taču izskan ziņas, ka neoficiāli izskan ziņas par tuvu pilsētai esoša pagastu un ikdienā šīs ģimenes cilvēki ir tieši saistīti ar Ventspils pilsētu.

Pēc Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas norādītās informācijas, līdz šim pilsētā neviens saslimšanas gadījums nav apstiprināts. Piektdien slimnīca ziņoja, ka tajā veikti divi Covid-19 testi, taču tie bijuši negatīvi.

Jau iepriekš zināmam skaitam ventspilnieku bija noteikta mājas karantīna, informēja pašvaldība.

Papildus piesardzības pasākumiem iedzīvotāji tiek aicināti necelt paniku gadījumos, kad novērojamas ar vīrusa profilakses un ierobežošanas pasākumiem saistītas aktivitātes, piemēram medicīnas darbinieki spectērpos, tā savukārt sociālajā tīklā Facebook aicina Ventspils pilsētas pašvaldība.

Ventspilnieki aicināti arvien ievērot striktu piesardzību – mazgāt rokas bieži un ilgi, sveicinoties nesarokoties, ievērot distanci veikalos vai sabiedriskās vietās, neiepirkties veikalos pīķa stundās, uz veikaliem neņemt līdzi bērnus, bet veikalos iepirkties ātri un lieki neuzkavēties, bet gan nopirkt tikai visu svarīgāko.

21.03.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: SPKC