Pagājušā gada pēdējais mēnesis – decembris bija nokrišņiem bagāts, jo īpaši tieši Kurzemes piekrastes reģionā. Tieši Ventspilī decembrī reģistrēts vislielākais nokrišņu daudzums – kopumā 137,8 mm, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotie dati.

Ventspilī reģistrētais nokrišņu daudzums ir lielākais visā Latvijā. Tālu neatpaliek Rucava, kur reģistrēto nokrišņu daudzums bija 130,6 mm.

Jau vēstīts, ka decembra sākumā Ventspili pārsteidza bieza sniega sega, kas bija biezākā Latvijā, taču pēc tam sākās straujš atkusnis, kas līdzi nesa ilgstošus un brīžiem intensīvus nokrišņus visā Kurzemes reģionā. Tas radīja strauju ūdens līmeņa kāpumu upēs, izraisot plašus plūdus, kā dēļ tika slēgti arī vairāki reģionālie autoceļi. Vislielākie plūdi bija tieši Ventspils novadā.

Kopumā nokrišņu daudzums decembrī Daugavas baseinā Latvijas teritorijā bija 115%, Aiviekstes baseinā 114%, Gaujas baseinā 96%, Lielupes baseinā 98% un Ventas baseinā 99% no normas.

Daugavas ūdenīgums decembrī bija 282% no normas, Aiviekstes – 334%, Gaujas – 213%, Lielupes – 298%, Ventas – 235% no normas.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA