Rīgas apgabaltiesa pirmdien līdz 10.aprīlim atlika skatīšanu Ventspils mēra Aivara Lemberga krimināllietā.

Kā informēja tiesas preses pārstāvis Raimonds Ločmelis, krimināllieta šodien noņemta no izskatīšanas, jo viens no lietā apsūdzētajiem – Anrijs Lembergs – nevarēja ierasties slimības dēļ. Šī iemesla dēļ nenotiks arī trešdien paredzētā sēde, un nākamā ir nozīmēta uz 10.aprīli.

Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem.

Līdzās Ventspils mēram uz apsūdzēto sola sēdies arī viņa dēls Anrijs un dažādu tranzītuzņēmumu bijusī amatpersona Ansis Sormulis. Visi trīs norādījuši, ka nesaprot un neatzīst viņiem celtās apsūdzības.

Lietā aptuveni 200 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, ko prokuratūra tiesai nodeva 2008.gada otrajā pusē.

Rīgas apgabaltiesa šo lietu paplašinātā sastāvā no jauna sāka skatīt 2009.gada 20.augustā. Lietas sarežģītības dēļ tagad to izskata tiesneši Boriss Geimans, Irīna Jansone un Ligita Kuzmane, bet par rezerves tiesnesi noteikta Ārija Ždanova.

Autors: LETA / Foto: Lita Krone/LETA