Latvijas Lielās mūzikas balvas 2016 ieguvēju vidū triumfējis arī Latvijas Nacionālās operas koris diriģenta Aigara Meri vadībā. Meri, kurš diriģē arī Ventspils Kamerkori, lielo balvu ieguva “par izcilu sniegumu gada garumā”, norādīja pasākuma rīkotāji.

Par gada mūziķi atzina vijolnieci Evu Binderi, gada labākā koncerta balvu ieguva Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un valsts akadēmiskā kora Latvija koncerts LNSO – 90. Mariss Jansons un Raimonds Pauls, kad pie diriģenta pults bija pats Jansons, bet pie klavierēm – Maestro Pauls. Gada uzvedums – Aika Karapetjana Latvijas Nacionālajā operā un baletā iestudētā Šarla Guno opera Fausts.

Par izcilāko sniegumu kamermūzikā atzina Ingas Kalnas un Diānas Ketleres koncertu Rudens kamermūzikas festivāls. Ingas Kalnas solokoncerts. Savukārt gada jaunā mākslinieka titulu izpelnījās pianists Daumants Liepiņš. Gada jaundarba titulu ieguva Jura Karlsona trīskāršais koncerts čellam, klavierēm, sitaminstrumentiem un orķestriem.

Publikas simpātijas balvu izpelnījās pavasara festivāla Windstream atklāšanas koncerts Merkūrijs uz Mēness.

Balvu par mūža ieguldījumu pirmo reizi ar Kultūras ministrijas atbalstu saņēma divi Latvijas mūzikā nozīmīgi mākslinieki – diriģents Edgars Račevskis un čelliste Ellionora Testeļeca.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Edijs Pālens/LETA