Šā gada pirmajos divos mēnešos Ventspils ostā pārkrauti kopumā 4,5 miljoni tonnu kravu, kas ir par vairāk nekā pusmiljonu jeb 567 tūkstošiem tonnu vairāk nekā līdzīgā laika posmā pērn, liecina Ventspils brīvostas apkopotie dati.

2017.gada pirmajos divos mēnešos īpašs pieaugums vērojams Ro-Ro kravu un pārkrauto akmeņogļu, naftas produktu un kūdras daudzuma ziņā.

Tiesa, februārī pārkrauto kravu apjoms ir nedaudz mazāks nekā pagājušā gada februārī, kad tika pārkrauts 2,113 milnoji tonnu kravu. Atsevišķos termināļos kravu apgrozījums ir samazinājies, citos – pieaudzis. Piemēram, SIA Ventall Termināls šogad ir pārkrāvis par 108 tūkstošiem tonnu vairāk nekā pagājušā gada pirmajos divos mēnešos, sasniedzot 312 tūkstošus tonnu. Vairāk pārkrauts arī AS Ventbunkers, salīdzinot ar iepriekšējā gada pirmajiem diviem mēnešiem, sasniedzot 668 tūkstošus tonnu (pērn tie bija 455 tūkstoši tonnu). Par 54 tūkstošiem tonnu vairāk pārkrauts arī AS Ventspils tirdzniecības osta, sasniedzot 502 tūkstošus tonnu, bet AS Baltic Coal Terminal ir pārkrāvis jau gandrīz divreiz vairāk nekā pērn – 749 tūkstošus tonnu (pērn 438 tūkstoši tonnu).

Abi jaunie termināļi, kuri savu darbību uzsāka pērn – SIA Eurohome Latvia un SIA Overseas Estates, ir pārkrāvuši attiecīgi 145 un 12 tūkstošus tonnu.

Ventspils ostā par 4300 pasažieriem palielinājies arī ar Stena Line prāmjiem pārvadāto pasažieru skaits, sasniedzot 26 000. Arī vieglo automašīnu skaits ir palielinājies par nepilnām 2000 vienībām, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, šogad sasniedzot jau 7500 vienību. Par 10% palielinājies arī Ro-Ro kravu daudzums, sasniedzot 330 tūkstošus tonnu. To veicina gan palielinātais reisu skaits prāmju līnijā uz Zviedriju, gan jaunā prāmju līnija uz Beļģiju un Lielbritāniju.

SIA Noord Natie Ventspils Terminals šī gada janvārī un februārī ir pārkrāvis par 98 tūkstošiem tonnu vairāk, sasniedzot 438 tūkstošus tonnu, kur lielāko kravu ieguldījumu devušas tieši Ro-Ro un beramkravas.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ieva Lūka/LETA