Pirmdien, 8.jūlijā, oficiāli Valsts prezidenta amatā stājās Egils Levits. Tas notiks no rīta plkst.9, kad sāksies Saeimas ārkārtas sēde, kuras laikā deputātus uzrunās Levits un dos Valsts prezidenta svinīgo solījumu, informēja Saeimas preses dienestā.

Svinīgā solījuma došanu klātienē aicināti vērot bijušie Latvijas Valsts prezidenti, Ministru prezidents, kā arī diplomātiskā korpusa pārstāvji.

Pēc solījuma došanas Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece svinīgā ceremonijā Valsts prezidentam pasniegs valsts augstākos apbalvojumus, ko viņš saņems saskaņā ar Valsts apbalvojuma likumu.

Valsts apbalvojumu likums nosaka, ka Valsts prezidents, stājoties amatā, iegūst tiesības uz katra ordeņa – Triju Zvaigžņu ordeņa, Viestura ordeņa un Atzinības krusta – augstāko šķiru, kā arī Triju Zvaigžņu ordeņa ķēdi. Levitam par nopelniem Latvijas valsts labā jau ir piešķirta un pasniegta Atzinības krusta augstākā šķira, līdz ar to Levits, stājoties Valsts prezidenta amatā, iegūs tiesības uz Triju Zvaigžņu ordeņa un Viestura ordeņa augstāko šķiru, kā arī Triju Zvaigžņu ordeņa ķēdi.

Vēlāk, godinot Valsts prezidenta institūcijas pamatlicēju, jaunievēlētais Valsts prezidents Levits un Andra Levitas kundze noliks ziedus pie pirmā Latvijas Valsts prezidenta Jāņa Čakstes pieminekļa Meža kapos.

Plkst.12 jaunievēlētais Valsts prezidents Levits teiks uzrunu tautai pie Brīvības pieminekļa un piedalīsies svinīgā ziedu nolikšanas ceremonijā.

Dienas turpinājumā aizejošais Valsts prezidents Raimonds Vējonis pie Rīgas pils simboliski nodos Rīgas pils atslēgas Levitam. Savukārt dienas noslēgumā Latvijas Nacionālā bibliotēkā notiks sarīkojums par godu jaunievēlētā Valsts prezidenta Levita inaugurācijai.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Kanceleja