Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs publiskā paziņojumā pavēstījis, ka atstāj savu līdz šim pārstāvēto partiju KPV.LV, no kuras viņš tika ievēlēts parlamentā. Politiķis nolēmis pieslieties Nacionālajai apvienība. Par šādu soli krietni sapīkusi ir KPV.LV partija, kura valdes sēdē nolēmusi atsaukt Vitenbergu no amata. Šāds negaidīts pavērsiens gadu pirms Saeimas vēlēšanām un pandēmijas saspringtās krīzes laikā ir vēl viens pārbaudījums premjera Krišjāņa Kariņa (Vienotība) vadītajai valdībai.

“Vēlos Jūs informēt, ka esmu pieņēmis lēmumu izstāties no politiskās partijas, kura man deva iespēju sākt darboties politikā. Šis laiks ir bijis izaicinājumiem pilns, taču reizē arī liela pieredze, kuru esmu guvis. Man ir bijusi iespēja piedalīties dažādu lēmumu pieņemšanā, sākot no darba Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā, līdz Ekonomikas ministrijas darbam Covid pandēmijas laikā,” tā savā paziņojumā Facebook raksta ministrs.

 

 

Viņš norāda, ka ir bijusi iespēja izvērtēt un pārdomāt to, kura politiskā organizācija politiķa pārliecībai ir vistuvākā. “Negribu noniecināt nevienu politisko partiju un jo īpaši tās, kuras bija gatavas dot man iespēju, taču esmu izdarījis savu izvēli par labu Nacionālajai apvienībai,” raksta Vitenbergs. “Nacionālā apvienība, manā skatījumā, ir kas vairāk kā politiska organizācija, jo redzu, ka šīs organizācijas vērtības sakņojas cilvēkos, kuri ar lielu degsmi aizstāv Latviju kā nacionālu valsti, sākot no lielpilsētām un beidzot ar maziem ciematiem, no kāda esmu nācis arī es pats.
Šāds lēmums un arī netiešā kritika KPV.LV virzienā satracinājusi tās vadību, kas valdes sēdē nekavējoties pieprasīja ministra atsaukšanu no amata. “Vitenbergs ekonomikas ministra amatā tika deleģēts no mūsu partijas, tāpēc būtu tikai godprātīgi, ja līdz ar publiskiem paziņojumiem par pievienošanos citai partijai viņš paziņotu par amata atstāšanu. Šādu lēmumu mēs nesagaidījām, tāpēc esam valdē nolēmuši atsaukt viņu no ekonomikas ministra amata. Šis nebija viegls lēmums, jo līdz šim kā partija esam stāvējuši par cilvēku, kuram ticējām un kuru vienmēr atbalstījām grūtos brīžos un sarežģītu un sabiedrībai nesaprotamu lēmumu pieņemšanā,” Latvijas Radio teica partijas valdes priekšsēdētāja Ieva Krapāne.
Par esot ar sapratni pieņēmusi Vitenberga lēmumu pieslieties Nacionālajai apvienībai, tomēr KPV.LV ir gatavs virzīt jaunu ministra kandidātu neskatoties ne uz ko. Ir pat izskatīti kandidāti, taču viņu vārdus pagaidām neatklāj.
22.04.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Valsts kanceleja