Šajā ziemas sezonā aukstākais mēnesis izrādījies februāris, pagājušā mēneša patērētās siltumenerģijas apjoms salīdzinājumā ar janvāri ir pieadzis par 1,5%. Līdz ar to martā saņemtajos rēķinos ventspilniekiem ir vislielākie tēriņi par apkuri šajā ziemas sezonā, liecina pašvaldības SIA Ventspils siltums publiskotie dati.

Februārī šogad kopumā patērētais siltumenerģijas apjoms bija nepilni 23 tūkstoši megavatstundu. Tas bija par 1,5% vairāk nekā janvārī. Pērn aukstākais apkures mēnesis bija janvāris, kamēr februāris aizritēja samērā silts. Šogad februārī patērētais siltumenerģija apmērs ir par 26% lielāks nekā līdzīgā laika posmā pērn.

Kopējais pilsētas siltumenerģijas patēriņš neatspoguļo katras dzīvojamās ēkas siltumenerģijas patēriņu, jo individuālais ēku patērētais siltum­enerģijas daudzums ir mainīgs lielums. To ietekmē ne tikai āra gaisa temperatūra, kurai pazeminoties par vienu grādu ēkas kopējais siltumenerģijas patēriņš vidēji paaugstinās pat par 5–6%, bet arī ēkas siltummezglā ieregulētā temperatūra, mājas tehniskais stāvoklis, iedzīvotāju paradumi un komforta prasības, norāda Ventspils siltums.

Jau vēstīts, ka Ventspilī martā stājās spēkā jauns siltumenerģijas tarifs 54,90 eiro par megavatstundu, kas ir par 5,8% zemāks nekā iepriekšējais tarifs.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ieva Čīka/LETA