FOTO: Piltenes pagastā no saimniecības izņem 23 novārdzinātus mājlopus

1400

Pārtikas un veterinārais dienesta (PVD) inspektori izņēmuši 23 novārdzinātus dzīvniekus no kādas saimniecības Ventspils novada Piltenes pagastā, portāls Ventspilnieks.lv uzzināja dienestā.

Kā skaidroja dienesta pārstāve Ilze Meistere, izņemto 23 mājlopu vidū ir 18 liellopi, viens zirgs, divas kazas, āzis un viens kazlēns. Inspektori saimniecības apsekošanas reizē konstatējuši, ka tās saimniece par dzīvniekiem nav spējusi parūpēties pienācīgi, nemaz nerunājot par dzīvnieku labturības elementārām prasībām. Daudzi mājlopi bija ļoti novārdzināti, viens no tiem pat nācās iemidzināt, jo tam nebija veikta atbilstoša veterinārā aprūpe un tā veselības stāvoklis bija tāds, ka to nevarēja pārvietot.

Veicot pārbaudi, PVD inspektori konstatēja, ka dzīvnieki ir vājas miesas būves, netiek pietiekami ēdināti un dzirdināti. Ganāmpulks pārsvarā klaiņoja savā nodabā pa vietējiem mežiem, kur varēja pārtikt vienīgi no krūmiem, meldriem un citām dabā skopi atrodamām veltēm.

Kā norādīja PVD pārstāve Meistere, arī dienā, ka PVD inspektori sadarbībā ar policijas darbiniekiem ieradās dzīvniekus izņemt, tie bija devušies savās gaitās pa apkārtnes mežiem un bija dzenami mājup, lai tos oficiālā kārtībā varētu izņemt no dzīvošanai nepiemērotajiem apstākļiem.

Jautāta, kur nogādāti izņemtie dzīvnieki, Meistere norādīja, ka tie ir pašlaik nogādāti īpašā novietnē. PVD ir sadarbības līgums ar Nodrošinājuma valsts aģentūru, kas paredz administratīvās lietas ietvaros izņemto dzīvnieku izmitināšanu.

Pārtikas un veterinārajā dienestā ir uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: PVD