FOTO: Trīs Ventspils audžuģimenes viesojas pieņemšanā pie Valsts prezidenta

0
992

Piektdien, 2.novembrī, Rīgas pilī pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa un viņa kundzes notika ikgadējā tikšanās ar Latvijas audžuģimenēm, adoptētājiem un aizbildņiem. Tikšanās laikā godinājām cilvēkus, kas palīdz Latvijas bērniem izaugt ģimenēs, nešķirojot viņus savējos un svešos.

Šogad uz Rīgas pili posās arī trīs audžuģimenes no Ventspils – Olgas Apses, Tatjanas Kovaļčukas un Aijas Smilškalnes ģimenes. Kā uzsvēra Ventspils pilsētas Sociālā dienesta pārstāve Olga Griķe, visām šīm ģimenēm ir ilggadēja audžuģimenes pieredze. Tatjanai Kovaļčukai audžuģimenes statuss ir kopš 2015.gada, Aijai Smilškalnei – kopš 2014.gada, savukārt Olgai Apsei audžuģimenes statuss ir kopš 2011. gada. Olgas Apses ģimene ir viena no pieredzējušākajām audžuģimenēm Ventspilī. Šobrīd viņas kuplajā ģimenē dzīvo seši bērni.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi cildināja ģimeņu drosmi, pašaizliedzību un ziedošanos Latvijas bērnu labā, īpaši to, kuriem trūkst savu māju un ģimenes, tā uzņemot viņus savā ģimenē radot māju sajūtu, iespēju pilnvērtīgi augt un attīstīties. Vējonis svinīgajā brīdī Rīgas pilī uzsvēra: “Olga un Endijs Apses un Margita Grulle ir ne tikai atvēruši savas mājas un sirdis mūsu bērniem, bet arī mudina to darīt citas ģimenes, motivējot, ieinteresējot, konsultējot un sniedzot nepieciešamo atbalstu audžuģimenēm. Bet Andrija Likova ir piemērs, kā, pildot savus pienākumus pēc labākās sirdsapziņas, viens cilvēks var uzsākt paliekošas pārmaiņas gan bērnu, kas dzīvoja bērnunamā, dzīvēs, gan sistēmā kopumā. Paldies katrai Latvijas audžuģimenei, katram adoptētājam un aizbildnim par jūsu devumu, sniedzot iespējas aizvien vairāk mūsu bērniem augt ģimenēs!”

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas un Labklājības ministrijas apkopotie dati liecina, ka šī gada pirmajā pusē bērnu aprūpes centros bija 924 nepilngadīgi bērni un jaunieši, no kuriem 17 ir vecumā līdz trīs gadiem. Taču šajā faktā ir arī kāda ļoti pozitīva iezīme – bērnu aprūpes centros dzīvojošo bērnu skaists salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu ir samazinājies par 113 bērniem.

Ja vēl 2015.gadā Latvijā bija 585 audžuģimenes, gadu vēlāk to skaits samazinājās līdz 575, taču pēc tam sāka ievērojami pieaugt. Izstrādātā valsts atbalsta koncepcija ir daudzas ģimenes mudinājusi domāt kļūt par audžuģimeni. Pērn audžuģimeņu skaits sasniedza sešus simtus, bet šogad līdz jūlija beigām to skaits bija pieaudzis līdz 633 ar 1287 bērniem, un to skaits turpina augt.

 

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Valsts prezidenta kanceleja