FOTO: Ventspilī ieradies jaunais prāmis Stena Scandica!

420

Otrdien, 29. jūnijā, Ventspils ostā ienāca jaunais un modernākais Stena Line prāmis Stena Scandica, kas turpmāk pārvadās pasažierus un transportlīdzekļus maršrutā starp Ventspili un Nīneshamnas ostu Zviedrijā. Tas ir krietni ietilpīgāks gan pasažieru, gan pārvadājamās kravas apjoma ziņā vidēji par trešdaļu.

Kā pastāstīja Stena Line koncerna pārstāve Latvijā Janīna Biteniece, uzņēmums pilnībā nomaina kuģus, kuri līdz šim kursēja virzienā starp Zviedriju un Latviju, pret diviem pilnīgi jauniem. Pirmais no tiem, Stena Scandica, otrdien sasniedza Ventspili. Par otra kuģa iesaistīšanos satiksmē kompānija pagaidām vēl precīzi nevarēja pateikt, bet noteikti – drīzumā.

Savā pirmajā reisā no Ventspils ostas uz Nīneshamnu jaunais kuģis dosies 2. jūlijā. J. Biteniece stāsta, ka, ņemot vērā lielo pieprasījumu gan no pasažieru, gan no tranzīttransporta pakalpojumu sniedzēju puses (no Ventspils ostas līdz Zviedrijai ir visīsākais brauciens pāri jūrai visā Baltijas reģionā – red.), līdzšinējie kuģi, kuri jau tā bija samērā ar lielu kapacitāti, to izsmēla. Tā iemesla pamatā pirms pāris gadiem arī tika palielināts reisu skaits.

“Jaunais prāmis Stena Scandica ir 222 metrus garš, un tas ir par 30% lielāks nekā esošie prāmji šajā maršrutā. Tā salona ietilpība, salīdzinot ar esošajiem prāmjiem, ir par 70% lielāka, un pasažieriem ir nodrošināta patīkama un moderna ceļošana uz kuģa klāja. Uz kuģa ir restorāns un bārs ar panorāmas skatu uz jūru, kā arī izklaides iespējas gan pieaugušajiem, gan bērniem. Kuģis ir aprīkots ar vairākām funkcijām, lai piedāvātu ilgtspējīgāku transportu pāri Baltijas jūrai,” pastāstīja J. Biteniece. Gandrīz par trešdaļu lielāka ir arī kravas ietilpība.

Kopumā Stena Line kompānijai pieder 37 kuģi, kuri kursē 17 dažādos maršrutos Ziemeļeiropā. Stena Line ir svarīga Eiropas un vienlaikus arī Latvijas loģistikas tīkla un tranzīta nozares sastāvdaļa: uzņēmums izstrādā jaunus kombinēto pārvadājumu kravas risinājumus, apvienojot pārvadājumus pa dzelzceļu, sauszemes ceļiem un jūru.

Uzņēmums kopš 2012. gada, kad ieguva tiesības veikt pārvadājumus starp Nīneshamnu un Ventspili, jau vairāk nekā divas reizes paplašinājis savu darbību no viena kuģa un 10 reisiem nedēļā līdz pašreizējam fiksētajam grafikam, kurā kursē divi kuģi un ir 24 pasažieru un kravas reisi nedēļā.

29.06.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Deniss Holmgrens, Stena Line publicitātes foto