Latvijas ģimenes ārsti trešdien, 12.jūlijā, uz vienu dienu pārtrauks streiku, rīkojot akciju Valdība vilcinās, ārsti dara. Tādēļ streika komiteja aicinājusi sniegt valsts apmaksātos pakalpojumus vismazāk aizsargātajiem pacientiem – trūcīgajiem, pensionāriem, bērniem, otrdien LTV raidījumā Rīta Panorāma sacīja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas valdes loceklis Pauls Princis. 

Šie pacienti trešdien aicināti uz ģimenes ārstu praksēm, lai saņemtu akūti nepieciešamo valsts apmaksāto palīdzību, tai skaitā kompensējamo medikamentu receptes un valsts apmaksāto pakalpojumu nosūtījumus.

Valdība šodien cer panākt vienošanos ar Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociāciju par lauku ģimenes ārstu dalības izbeigšanu streikā.

Jau ziņots, ka, pārstājot sniegt valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus, 3.jūlijā vairāk nekā 600 ģimenes ārsti sāka streiku, solot, ka tas turpināsies tik ilgi, kamēr ar valdību izdosies vienoties par ģimenes ārstu izvirzītajām prasībām.

Viena no ģimenes ārstu prasībām ir palielināt patlaban noteikto kapitācijas naudas maksājumu par 30%, savukārt Veselības ministrija piedāvājusi palielināt kapitācijas naudā iekļauto darba algu. Ģimenes ārstam nav tikai darba alga par ārstniecisko darbu, bet ģimenes ārsts ir arī prakses vadītājs, tāpēc kapitācijas naudā iekļauti arī dažādi administrācijas izdevumi. Šī iemesla ģimenes ārstiem svarīgi, lai tiek palielināta visa kapitācijas nauda.

Tāpat VM un ģimenes ārstu domas atšķiras jautājumā par reformā iekļauto ieceri veidot kopprakses. LĢĀA vadītāja skaidroja, ka šādu kopprakšu veidošana nozīmēs dežūras vakara stundās un brīvdienās, kas mainīs visu līdzšinējo darba modeli.

Autors: Ventspilnieks.lv/LETA / Foto: LETA