Pietiekami daudziem partijas KPV LV vēlētājiem nav iebildumu pret Saskaņas ņemšanu topošās valdības koalīcijā, tomēr ir jāsaprot, ka šāds scenārijs pašreizējā situācijā nav reāls, ceturtdienas, 22.novembra, rītā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma sacīja KPV LV premjera amata kandidāts Aldis Gobzems.

Jautāts, vai Jaunajai konservatīvajai partijai būtu jāatsakās no savām “sarkanajām līnijām” pret Zaļo un zemnieku savienību, Gobzems atbildēja, ka “sabiedrībai kopumā būtu jāatsakās no daudzām savilktām līnijām, kas šķeļ Latvijas sabiedrību, jo [..] šķeļošais virziens un šķeļošā politika faktiski neved Latviju konkurētspējīgas un drošas valsts virzienā”.

Vaicāts, vai valdības koalīcijas veidošanā būtu jāiesaista Saskaņa, Gobzems atbildēja, ka, pirmkārt, tajā būtu jāiesaista veselais saprāts, un vēlētājs skaidri ir norādījis, ka vēlas pārmaiņas un jaunu politiku, kas noteikti būtu jārespektē.

Saskaņā ar Gobzema teikto, viņa kārtējās Facebook tiešraides laikā pietiekami daudz KPV LV vēlētāju komentāros pauduši pozitīvu attieksmi pret Saskaņas ņemšanu koalīcijā, sakot, ka viņiem pret šādu koalīcijas partneri nav nekādu pretenziju. “Bet mums ir jāskatās uz objektīvo realitāti, un tā saka, ka šāda kombinācija šobrīd nav iespējama,” atzina KPV LV premjera amata kandidāts.

Politiķis arī atklāja, ka šonedēļ aizkulisēs notiekošajās koalīcijas veidošanas sarunās uzvirmo ne mazums intrigu, taču oficiālas partiju tikšanās tuvākajās dienās neesot gaidāmas, vismaz ne no KPV LV puses. Gobzems uzskata, ka tik ilgi, kamēr premjera amata kandidāts nebūs nominēts, koalīcijas veidošanā būtiska progresa nebūs.

Autors: LETA / Foto: LETA