Kamēr Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzdevis līdz pirmdienai, 26.novembrim, partijām vienoties par iespējamo koalīcijas modeli, tikmēr divas partijas – Attīstībai/PAR un KPV LV turpina uzturēt savas premjera amata kandidatūras Arti Pabriku un Aldi Gobzemu. Kamēr vieni ir savā darbā rīkojas pragmatiski un pārrunā iespējamos sadarbības variantus, tikmēr KPV LV premjera amata kandidāts Aldis Gobzems jau paudis, ka tieši viņa partija ir vienīgā, kura var izveidot valdību esošajā parlamentā. Taču kuluāros izskan jau citi iespējamie vārdi valdības veidotāja amatā.

Tas, cik ātri izdosies vienoties par nākamo valdību, ir atkarīgs arī no partiju spējas atkāpties no savām ambīcijām. KPV LV joprojām enerģiski uztur sava pārstāvja Alda Gobzema kandidatūru premjera amatam, taču, kā ziņo Latvijas Televīzijas raidījums Panorāma, politikas vides kuluāros jau izskanējis, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis nemaz neplāno viņu lūgt sastādīt valdību. Nav izslēgts, ka KPV LV atkāpjas no savām pozīcijām un būs gatavi meklēt kādu kompromisa kandidātu, kas būs zināms ceturtdien.

Saeimas kuluāros arī izskanējuši kompromisa premjera amata kandidātu vārdi. Pašlaik, kā liecina Panorāma rīcībā esošās ziņas, tiek apspriesti vairāki – Edgara Rinkēviča, Jura Pūces un arī Daniela Pavļuta vārdi.

Aizejošās valdības vadītājs Māris Kučinskis ceturtdienas rītā intervijā Latvijas Radio pauda, ka jauna valdība nebūs izveidota ātrāk kā decembra vidū, līdz ar to iespējams, ka esošais valdības sastāvs turpinās strādāt pat līdz gadu mijai.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA