Partijas KPV LV premjera amata kandidāts Aldis Gobzems nolēmis pārtraukt sarunas par valdības veidošanu ar partiju apvienību Attīstībai/Par (AP), savā ierakstā Facebook otrdien, 4.decembra rītā, paziņoja Gobzems.

“Ar šo paziņoju, ka no turpmākajām valdības veidošanas sarunām izslēdzu Attīstībai/Par, kurai pielipis valdības gāzēja vīruss. Šim vīrusam jau ir recidīva raksturs un tā, acīmredzot, ir tā jaunā politika, ko partija solīja vēlētājiem,” teikts Gobzema paziņojumā.

GOBZEMS PĀRMET, KA ATTĪSTĪBAI/PAR NAV KONSTRUKTĪVU PRIEKŠLIKUMU

Kā apgalvo Gobzems, “jau no paša sākuma Attīstībai/Par ir bijusi vēlme spēlēt tikai Edgaram Jaunupam un tā sponsoriem saprotamu spēli”: “Neviena konstruktīva priekšlikuma, meli tv kameru priekšā, gļēvulīgi smaidi, drosmes trūkums runāt sejā un aizmuguriski kuluāru piedāvājumi vēl vakar vakarā ar mēģinājumiem izveidot Attīstībai/Par, JKP, Jaunās Vienotības un Nacionālās apvienības valdību ar Krišjāni Kariņu priekšgalā un centieniem trūkstošās balsis piepirkt no citām partijām. Es ļoti ceru, ka partijas šādiem netīriem kuluāru piedāvājumiem netaisās piekrist un netaisās iet Edgara Jaunupa pavadā, akceptējot iepriekš politikā pierastu deputātu pirkšanas scenāriju.”

Līdz ar to, pēc Gobzema vārdiem, viņš neredz iespēju turpināt sadarbības iespējas ar Attīstībai/Par. “Ir acīmredzami, ka Attīstībai/Par nav ieinteresēta medikamentu cenu samazināšanā, OIK atcelšanā, azartspēļu ierobežošanā. Ir acīmredzami, ka minētā partija dara visu, lai nenonāktu līdz lēmumiem, jo tai pie sarunu galda viss ir tikai slikti, bet konkrētu risinājumu vai piedāvājumu apzināti nav,” pauž Gobzems.

AP: GOBZEMS RĪKOJĀS APSTEIDZOŠI, LAI NOVĒRSTU UZMANĪBU NO NEIZBĒGAMĀ FIASKO

Nedēļu valdības sarunas ir noritējušas neproduktīvi un bez reāla satura, tāpēc Ministru prezidenta amata kandidāts Aldis Gobzems esot rīkojies apsteidzoši, lai novērstu uzmanību no neizbēgamā fiasko viņa valdības veidošanā, tā aģentūrai LETA saka AttīstībaiPar līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts.

Pavļuts norādīja, ka šajā valdības veidošanas procesā AP ir centusies runāt par reformu jautājumiem, kā arī rast risinājumu saistībā ar domstarpībām nozīmīgās tēmās. Tomēr progresa neesot bijis un no valdības sarunu iniciatoru puses esot tikai pausts, ka viņi “pieraksta” kādu jautājumus, ko “kaut kad risinās”, līdz ar to radās sajūta, ka tiek vilkts laiks, pauda politiķis.

Reizē paralēli ir dzirdēti “jocīgi pieļāvumi”, ka Gobzema valdību varētu veidot ar partijas “Saskaņa” balsīm, tāpat nav zināms, cik partijas veidošot Ministru kabinetu, norādīja AP līdzpriekšsēdētājs. Līdz ar to situācija “izskatās aizdomīgi” un paspilgtina centieni politiķa valdības veidošanas procesā uzspiest partneriem konfidencialitātes līgumu, kontrolēt informācijas plūsmu, neinformēt sabiedrību un ierobežot informāciju, kas pieejama medijiem. Pavļuts norādīja, ka situācija no pirmās valdības veidošanas sarunu dienas “Attīstībai/Par!” nebija pieņemama un politiskais spēks šādā režīmā strādāt nevēlas.

Tāpat piedāvājums par slepenām valdības sēdēm ir pretrunā ar “KPV LV” pārstāvju iepriekš pausto atbalstu atklātībai un liecina par vēlmi orveliskā stila veikt informācijas kontroli. Iepriekš ticis runāts par koalīcijas padomes likvidēšanu, taču tagad no valdības veidotājiem tiek piedāvāts samērā līdzīgs sadarbības modelis, līdz ar to secināms, ka “vārdi ar darbiem neiet kopā”, pauda AP politiķis. Viņš norādīja, ka “KPV LV” puses nebija izpratnes, kādas reformas jāveic un no satura viedokļa sarunas bija “nulle”. Pavļuts pieļāva, ka pēc AP lēmuma jautājumu par dalību šādā valdībā atstāt iekšējās demokrātijas procesam, Gobzemam “neizturēja nervi”, tāpēc arī viņš pieņēmis lēmumu par sarunu pārtraukšanu ar AP.

Autors: Ventspilnieks/LETA / Foto: LETA