Augsto tehnoloģiju uzņēmums HansaMatrix jaunas elektronikas iespiedshēmu virsmas montāžas līnijas izveidē rūpnīcā Ventspilī ieguldījis vienu miljonu eiro, atklāšanas pasākumā paziņoja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Ilmārs Osmanis.

“Izstādītā montāžas līnija ļaus uzņēmumam ražot elektroniskās iespiedshēmas, stundā papildus montējot ap 60 000 elektronisko komponentu. Tas Ventspils rūpnīcā pusotru reizi palielinās iespējamos ražošanas apjomus, kā arī radīs papildus pievienoto vērtību esošajām darba vietām,” norādīja Osmanis. “Rūpnīcu Ventspilī atklājām jau pirms desmit gadiem. Šajā laikā uzņēmums ir piedzīvojis būtisku izaugsmi, un jaunā, HansaMatrix kopumā jau piektā, ražošanas līnija ir kārtējais solis HansaMatrix attīstībā.”

HansaMatrix ir Latvijas elektronikas nozares flagmanis. Uzņēmuma panākumi kalpo kā lielisks piemērs mums visiem. Mēs priecājamies par ikvienu uzņēmumu, kurš Latvijā rada arvien jaunas darba vietas,” tā savukārt atklāšanas ceremonijā pauda Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

HansaMatrix Ventspils rūpnīca ir viena no modernākajām Baltijā. Tajā uzstādītas mūsdienīgas automatizētas ražošanas tehnoloģijas un pa šiem desmit gadiem ir izveidojies jauns augsti kompetentu speciālistu kolektīvs,” tā savukārt komentēja rūpnīcas vadītājs Aldis Cimoška.

HansaMatrix ir ātri augošs augsto tehnoloģiju uzņēmums, kas veic jaunu elektronisko produktu un sistēmu izstrādi, to industrializāciju, kā arī sniedz integrētus ražošanas pakalpojumus klientiem, datu tīklu iekārtu, lietu interneta, industriālo sistēmu un citos augstas pievienotās vērtības tirgus segmentos. Kompānijas akcijas kotē biržas Nasdaq Riga oficiālajā sarakstā – HMX1R.

Pašlaik Ventspils ražotnē ir ap 190 darbinieku. Tuvākajā nākotnē plānots darbinieku skaitu palielināt vēl par 50.

Ventspils ražotnē darbojas divas montāžas līnijas, bet otrajā rūpnīcā Ogrē – trīs. Uzņēmuma ražošanas apjomi katru gadu pieaug vidēji par 20%, norādīja Osmanis.