HansaMatrix sāk ieviest investīciju projektus 1,15 miljoni eiro vērtībā

2215

Augsto un intelektuālo tehnoloģiju ražotāja AS HansaMatrix sāk ieviest divus investīciju projektus, kuru kopējās investīcijas ir 1,15 miljoni eiro, teikts kompānijas sniegtajā informācijā biržai Nasdaq Riga.

Tostarp HansaMatrix ieguldīs 800 tūkstošus eiro augsto tehnoloģiju infrastruktūras attīstītājā SIA Zinātnes parks konvertējama aizdevuma formā, bet 350 tūkstošus eiro plānots investēt papildu iespiedshēmu virsmas montāžas līnijā Ventspils ražotnē.

“Investīcijas Zinātnes parkā tiks iemaksātas no saviem investīciju uzkrājumiem vairākās daļās saskaņā ar uzņēmuma pieprasījumu četru mēnešu laikā. HansaMatrix Ventspils investīcijas tiks veiktas no kombinēta, sava un līzinga finansējuma saskaņā ar iekārtu piegādātāju rēķinu apmaksas noteikumiem,” skaidro kompānijas pārstāvji, piebilstot, ka investīcijas Ventspils ražotnē sekmēs ražošanas apmēra pieaugumu.

Zinātnes parks ir augsto tehnoloģiju infrastruktūras attīstītājs, kas starptautiskās lidostas Rīga teritorijā sācis zinātnes un augsto tehnoloģiju industriālā parka īstenošanas projektu. HansaMatrix pieder 24% Zinātnes parks kapitāldaļu.

Zinātnes un augsto tehnoloģiju parkā plānots izvietot pētniecības, attīstības iekārtas un laboratorijas, kā arī biroju un dzīvojamās telpas, kuras varēs izmantot ārvalstu zinātnieki, pētnieki un inženieri, lai kopā ar vietējiem speciālistiem un inženieriem izstrādātu jaunus produktus, novatoriskas tehnoloģijas un veiktu pētniecības darbu. Paredzēts, ka teritorijā ietilps arī restorāns, fitnesa centrs, konferenču zāle un izstāžu galerija.

Zinātnes parks izveidota 2015.gada maijā. Tās pamatkapitāls ir 4000 eiro, bet īpašnieki ir Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija (28%), HansaMatrix (24%), LEO pētījumu centrs (24%) un SAF Tehnika (24%).