Ventspils nafta īpašnieks nopērk 15% akciju Pakistānas kompānijā Hascol

1400

AS Ventspils nafta īpašnieka Vitol Group uzņēmumu grupā esošais Vitol Dubai Limited noslēdzis akciju iegādes līgumu ar vairākiem Hascol Petroleum Limited akcionāriem. Ieguldot aptuveni 28 miljonus ASV dolāru, Vitol Dubai Limited īpašumā nonāks 15% Hascol kopējo akciju, kā arī tiks piedāvāta iespēja viena gada laikā iegādāties vēl 10% akciju, ja tiks saņemti atbilstoši oficiālie apstiprinājumi, portālam VentspilsBalss.lv Vitol Group pārstāve Santa Jirgensone.

Hascol ir strauji augošs Pakistānas mazumtirdzniecības uzņēmums, kas nodarbojas ar naftas produktu pirkšanu, uzglabāšanu un pārdošanu. Uzņēmumam pieder vairāk nekā 300 degvielas uzpildes staciju visā pasaulē. Pašlaik uzņēmuma pārdošanas apjomi ir palielinājušies par 38% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Ņemot vērā Hascol infrastruktūru visā valstī, uzņēmums atrodas labā pozīcijā, lai turpinātu apmierināt augošo enerģijas pieprasījumu Pakistānā.

Vitol Group izpildkomitejas loceklis Kriss Beiks norādījis, ka Pakistāna ir valsts ar milzīgu potenciālu, tādēļ «mēs esam priecīgi par iespēju veikt ieguldījumus šīs valsts enerģētikas nozarē un gaidām iespēju sadarboties ar Hascol, lai varētu optimizēt tā piegādes ķēdi un turpināt palielināt uzņēmuma ietekmi».

Vitol Group tirdzniecības portfelis ietver jēlnaftu, naftas produktus, LPG, LNG, dabasgāzi, ogles, elektroenerģiju, lauksaimniecības produktus, metālus un oglekļa emisijas. Vitol tirgojas ar visām nozīmīgākajām nacionālajām naftas kompānijām, lielākajiem integrētajiem naftas uzņēmumiem un neatkarīgajiem pārstrādātājiem un tirgotājiem. Visā pasaulē Vitol ik dienu pārdod vairāk nekā piecus miljonus barelu jēlnaftas un naftas produktu, un 2014.gadā uzņēmuma ieņēmumi sasniedza 270 miljardus ASV dolāru.