Jau piekto gadu pēc kārtas par Kurzemes reģionā iekārojamāko darba vietu atzīts SIA Ventspils nafta termināls (VNT). Uzņēmums, kurā darba ņēmēji Kurzemes reģionā vēlētos strādāt visvairāk, arī šoreiz šajā apbalvojumu kategorijā kā “Labākais darba devējs Kurzemes reģionā” uzvarēja pārliecinoši. Konkursu, kas gadu gaitā sasniedzis jau prestižu nozīmi, rīko starptautiskais personāla atlases uzņēmums CV-Online Latvia.

“VNT noteicošā nozīme ir personībai. Ja cilvēkam pašizglītošanās ir dzīvesveids, darba saturs – sirdslieta un viņš ir motivēts sniegt ieguldījumu rezultāta sasniegšanai, darbiniekam ar tādu attieksmi vienmēr atradīsies vieta mūsu uzņēmumā neatkarīgi no vecuma, dzimuma vai tautības,” tā uzsver VNT personāla vadītāja Vita Špoka.

 

Kā liecina CV-Online Latvia lielās aptaujas rezultāti, kur kā labāko darba devēju VNT bija nosaucis teju katrs piektais respondents (19,5%). Kā galvenos iemeslus un faktorus, kādēļ cilvēki tik ļoti vēlētos strādāt VNT, ir norādījuši motivējošo atalgojumu un papildu labumus (29%), uzņēmuma labu reputāciju (26%) un labas karjeras izaugsmes iespējas (18%). VNT lepojas ar daudziem inovatīviem un citos uzņēmumos neierastiem risinājumiem, piemēram, iegādāti speciāli industriālie velosipēdi ērtai ceļošanai uzņēmuma 100 hektāru teritorijā vai ierīkotas vietas pusdienu un sapulču vadīšanai svaigā gaisā. Respondenti, uzņēmuma darbinieki un ventspilnieki arī ir novērtējuši VNT ieguldījumu pilsētas attīstībā, atbalstītas skolas, kurās mācās darbinieku atvases, stiprināti sporta klubi un palīdzēts slimnīcai, uzsver VNT pārstāve Janīna Biteniece. Pareizo mērķa virzību apliecina arī fakts, ka VNT jau četrus gadus pēc kārtas Ilgtspējas indeksā ir saņēmis augstāko – platīna kategoriju, tāpat nopelnītas vēl virkne citu augstu atzinību arī starptautiskā mērogā.

Jāatzīmē, ka VNT pērn bija arī Kurzemes reģionā vērtīgākais uzņēmums. Saskaņā ar uzņēmumu reģistra datubāzes Lursoft apkopotā apjomīgā pētījuma datiem, VNT vērtība pērn lēsta 157,09 miljonu eiro apmērā, tālu apsteidzot tuvākos sekotājus reģionā un trīskārtīgi pārspējot Ventspils reģiona uzņēmumu ar otro un trešo lielāko vērtību – SIA Kurekss, kas novērtēts 56,4 miljonu eiro vērtībā, un SIA Bucher Municipal ar 44,01 miljoniem eiro.

VNT pārkrauto kravu apjoms pērn salīdzinājumā ar 2017. gadu palielinājās par 4% un sasniedza 7,23 miljonus tonnu. Tas veidoja 70% no visām šķidrajām kravām Ventspils ostā un 48% jeb teju puse no visām šķidrajām kravām Latvijas mērogā. VNT ir spējis palielināt kravu plūsmu gan Ventspils ostas, gan Latvijas mērogā, pateicoties vairāku attīstības projektu realizācijai un veiktajiem procesu uzlabojumiem, kas esošajos sīvās konkurences apstākļos bija vērsti uz uzņēmējdarbības diversificēšanu un izaugsmi, iepriekš komentēja VNT ģenerāldirektors Larss Panclafs.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: CV-Online Latvija