Ierosini Ventspils ziedu paklāja festivāla devīzi!

1933
Autors: Ventspils pilsētas dome
Autors: Ventspils pilsētas dome

Vēl tikai nepilnas divas nedēļas – līdz 22.februārim ikviens ventspilnieks var ierosināt devīzi starptautiskajam ziedu paklāju festivālam, kas šovasar norisināsies jau 16.reizi.

Ziedu paklāji ik gadu tiek darināti atbilstoši noteiktai tēmai jeb devīzei, ko jau tradicionāli ierosina Ventspils iedzīvotāji. Piedāvājot devīzes, pilsētas dome aicina ņemt vērā, ka šogad festivāla dalībniekiem būs jāveido sešus kvadrātmetrus lieli kvadrāta formas ziedu paklāji.

Tēmas var piedāvāt visdažādākās – galvenais, lai nosaukums būtu skanīgs, dinamisks, un ziedu paklāju veidotājiem būtu iespēja radoši izpausties. Piemēram, pērn festivāla devīze bija «Zīmes», aizpērn – «Garšīgi dzīvojam», bet 2011.gadā – «Es ziedu – dziedu Tev».

Ierosinājumus devīzei iespējams izteikt Ventspils portālā www.ventspils.lv, kā arī sūtot e-pastu Pilsētas mārketinga nodaļai marketings@ventspils.lv. Ierosinājumus var izteikt līdz 22.februārim. Kad festivāla rīkotāji būs izvēlējušies labākās idejas, tās tiks nodotas publiskai vērtēšanai. Kā ierasts, tieši ventspilnieki aptaujā noteiks vislabāko devīzi.

Starptautiskais Baltijas ziedu paklāju festivāls ik gadu piesaista lielu dalībnieku un skatītāju uzmanību. Ziedu paklāju veidošanā piedalās ne tikai Latvijas floristi un ziedu mīļotāji, bet arī dalībnieki no ārvalstīm. Pērn festivālā piedalījās rekordliels dalībnieku skaits: 50 komandas no astoņām valstīm, turklāt tālāko ceļu bija mērojuši floristi no Japānas, kas arī kļuva par festivāla uzvarētājiem.

Kā ierasts, ziedu paklāju festivāls norisināsies Ventspils pilsētas svētku laikā. Šovasar pilsētas svētki notiks laikā no 5. līdz 7.augustam.