Ceturtdiena Saeimā notika Zaļo un zemnieku savienības pieteiktais neuzticības balsojums izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai, tomēr vairākums deputātu noraidīja zaļzemnieku pieprasījumu.

Par neuzticības izteikšanu nobalsoja 32 deputāti, viņu vidū ZZS un Saskaņas deputāti, kuriem pievienojās arī pie frakcijām nepiederošie parlamentārieši. Pret saņemta 51 deputāta balss.

Aģentūra LETA, citējot Šuplinsku, vēstīja par ministres pausto cerību, ka šis Saeimas sasaukums un arī valdība spēs “riteni iekustināt” tā, ka iesāktās reformas ne tikai paliks uz papīra, bet būs jūtamas dzīvē un pilnīgi katra cilvēka attieksmes maiņā pret savu profesiju, pret to, ko viņš dara, pret valsti, kurā viņš dzīvo.

Lai pieaugtu pedagogu labsajūta un arī atalgojums, ir jākārto arī citas lietas. Un cita starpā viens ļoti būtisks spēlētājs šajā ziņā ir pašvaldības, sacīja Šuplinska. Tāpat viņa uzsvēra, ka visām vajadzībām finansējuma nepietiek. Ministre arī pauda, ka izglītības sistēmā ir nepieciešama kritiskā domāšana, misijas apziņa, spēja rīkoties nestandarta situācijās, jo tādus noteikumus diktē laiks, kurā dzīvojam.

10.10.2019 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ieva Ābele, Saeima