IZM īpašos apstākļos atļauj treniņus profesionāļiem un individuālas fiziskās aktivitātes

811

Izglītības un zinātnes ministrija atļāvusi organizētu sporta nodarbību rīkošanu profesionāļiem un individuālus treniņus ārtelpu sporta norises vietās, taču noteikusi vairākus ierobežojumus, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) informācija.

Profesionālie sportisti, kuriem ir darba līgumi un kuri trenējas darba pienākumu izpildes ietvaros, kā arī ir komandu sporta spēļu dalībnieki, ārtelpu sporta norises vietās ir tiesīgi trenēties kopā ar visu komandu, ievērojot savstarpējo divu metru distanci un citus drošības noteikumus.

Sporta norises vietas pārvaldniekam vai treniņu organizatoram jāplāno cilvēku plūsmu tā, lai novērstu drūzmēšanos. Jāizmanto personīgais inventārs, pretējā gadījumā jāveic inventāra dezinfekcija, tāpat noteikts, ka netiek izmantotas kopējās ģērbtuves un dušas, jānodrošina iespēja roku mazgāšanai vai dezinfekcijai. Par noteikumu ievērošanu atbildīgs ir sporta norises vietas pārvaldnieks.

Komandām noteikts ierobežojums vienā treniņgrupā maksimums 13 personām, ieskaitot treniņu vadītāju. Ja laukuma apstākļi un izmēri to pieļauj, tiek atļauts vienlaicīgi rīkot treniņprocesu vairākām grupām, taču katrai ar savu vadītāju.

IZM norāda, ka individuālas sporta nodarbības ārpus telpām ārkārtējās situācijas laikā ir atļautas, un tās nav bijušas liegtas arī līdz šim, ievērojot nosacījumu par fizisku distancēšanos un principu – divi cilvēki, divi metri. Ārtelpās atļautas individuālas fiziskās aktivitātes, kuros nav fizisks kontakts starp personām, kā badmintons un teniss, taču nav atļauti sporta veidi ar fizisku kontaktu starp personām, piemēram, cīņas sporta veidi un komandu sporta spēles. Tas attiecas ne tikai uz profesionāliem sportistiem, bet arī citiem sporta aktivitāšu cienītājiem.

Pilnu IZM lēmumu par fiziskajām aktivitātēm, pulcējoties ārtelpu sporta norišu vietās ārkārtējās situācijas laikā var aplūkot šeit:

29.04.2020./Autors: Ventspilnieks.lv/ Foto: Unsplash