“Es pats diezgan regulāri aizbraucu uz Vāciju arī saistībā ar šādiem tādiem veselības jautājumiem un jāsaka, ka tur viņu mediķi strādā ļoti profesionāli.”

“Es atceros, es Vācijā taisīju vienu, dažādas analīzes, gan asins, gan vēl citas analīzes, un tad man tas vācu profesors teica – par mani ir kārtīgi izārdījies vīruss. Un to viņš redzēja pēc analīzēm. Es atceros, bija kaut kas jocīgi, bet tā kā  būtu smagi slims, tā nebija”.

Šādi 27.aprīlī publiski klāstīja kāds zināms Latvijas politiķis, kurš ir līdzatbildīgs par patreizējo Latvijas veselības sistēmas stāvokli.

Veselības ministre? Labklājības ministre? Ministru prezidents vai kāds cits politiķis? 

Kurš gan varēja būt Latvijas veselības sistēmas neglaimojošā novērtējuma autors? 

Ko iesākt ar šādu politiķi, kurš ir līdzatbildīgs par tādas Latvijas veselības sistēmas izveidi, kuru pats neizmanto pat analīžu veikšanai?

Slavenais Krievijas aktieris Serebrjakovs kādā intervijā, komentējot patreizējās Krievijas varas dubultstandartus, pārfrāzējot teica, ka neizprot, kāpēc Krievijā vēl joprojām vara tautai atļaujas piemērot daudz sliktāku dzīves kvalitāti un iespējas, kā paši sev. 

Pirms atklājam pašmāju politiķa vārdu, jātzīmē, ka šim politiķim nav sveši patreizējās Krievijas varas dubultstandarti, lai neteiktu, ka tie viņam ir saprotami un pieņemami. Kā nekā, gan Krievijas patreizējās varas vertikālei, gan mūsu politiķim pamati ir meklējami Padomju Sociālistisko Republiku Savienības Komunistiskās partijas un Valsts drošības komitejas (VDK) ideoloģijā.

“Neklausies manos vārdos, skaties uz maniem darbiem”, šis teiciens šī stāsta kontekstā precīzi raksturo sākumā minēto citātu autoru Aivaru Lembergu, cilvēku, kurš izveidoja SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca”, kurai, kā izrādās, pat neuzticas. 

29.04.2020./Autors: Ventspilnieks.lv/ Foto: Ventspilnieks.lv