Jau tieši pēc viena mēneša darbu pārtrauks Puzes pagasta Stiklos esošais bērnunams, kas pēdējā laikā iemantoja bēdīgu slavu ar tajā konstatētajiem daudzajiem pārkāpumiem. 

Šādu lēmumu pieņēmuši Ventspils novada domes deputāti pašvaldības sēdē. Šāda izšķiršanās no viens puses nenotiek pārlieku lielā steigā, bet gan jau bija sagaidāma. Kā skaidroja Ventspils novada pašvaldības pārstāve Marlena Zvaigzne, Ventspils novada pašvaldība jau pirms mēneša, 26.oktobrī, saņēma Rīgas domes Labklājības departamenta paziņojumu. Tajā teikts, ka šī gada 31.decembrī, beidzoties iepriekšējam līgumam par ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu nodrošināšanu Rīgas pašvaldības bērniem, departaments neplāno turpināt sadarbību ar bērnunamu Stikli.

Pašlaik Stiklu bērnu namā mitinās 21 audzēknis, taču lielākā daļa ir no Rīgas. Tas lielā mērā arī izskaidro, kādēļ ik pa laikam kāds no bērnu nama audzēkņiem patvaļīgi pameta iestādi un devās apraudzīt Rīgu, kur drīz vien bēgļus atrada. Savukārt bērnu radiniekiem ir lielas grūtības apciemot savas atvases, jo Stiklos ir sarežģīti nokļūt, ja nav pašam sava auto. Taču tad, kad Stiklus pametīs Rīgas pašvaldībai piederīgie bērni, bet šī gada beigās plānots pārtraukt pakalpojumu sniegšanu vienam audzēknim no Ventspils pašvaldības, Stiklos paliktu tikai četri audzēkņi. Tādējādi līdzekļu piešķiršana bērnunama turpmākās darbībās nodrošināšanai nebūtu mērķtiecīga un ekonomiski pamatota, skaidroja Zvaigzne.

Grūti laiki sagaidāmi Stiklos strādājošajiem. Mazajā ciematā esošais bērnu nams un internātskola nodrošināja ar darba vietām. Tagad lielai daļai saruks darba apjoms. Mēnesi pirms darba attiecību izbeigšanas darbinieki tiek savlaicīgi informēti par šādu lēmumu. Pašlaik Stiklos ir 20 darbinieki. Saskaņā ar pašvaldības informāciju, četri no viņiem paliks pilnībā bez darba. Pārējie 16 darbinieki turpmāk strādās tikai Stiklu internātskolā.

Ēka, kurā atrodas bērnu nams, tukša nepalikšot. Tā ir labā stāvoklī un novada pašvaldība vēlas tajā redzēt aktīvu darbību. Kā norādīja Ventspils novada pašvaldības priekšsēdētājs Aivars Mucenieks, jau esot radusies interese šajā ēkā turpmāk nodrošināt sociālās aprūpes pakalpojumus.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA