Rudens šogad atnācis krietni agrāk nekā citus gadus, līdz ar to jau sākot ar šo nedēļu ir sākusies ikgadējā lapu vākšanas akcija. Tās laikā ikviens ventspilnieks var bez maksas nodot attiecīgos maisos savāktās koku lapas, informēja pašvaldības iestādē Komunālā pārvalde.

No savām privātajām teritorijām sagrābtās un maisos saliktās koku lapas iedzīvotajiem jāpiesaka izvešanai, zvanot pa tālruni 63624269 vai sūtot e-pastu uz kom.parvalde@ventspils.lv, norādot precīzu adresi un vietu, kur maisi novietoti.

Iestādes pārstāve Sigita Znotiņa skaidro, ka šobrīd šī pakalpojuma sniegšanā ir iesaistīti komersanti, kas septembra periodā paralēli veic citus darbus – kā zāles pļaušanu un atkritumu savākšanu, teritorijas tīrīšanu, tādēļ septembrī pēc informācijas saņemšanas maisi ar lapām tiks aizvesti nedēļas laikā, bet no 1.oktobra lapu savākšana tiks organizēta kā ierasti – divu darba dienu laikā pēc informācijas saņemšanas.

Viņa atgādina: lapu maisos nedrīkst atrasties zari, kā arī sadzīves atkritumi, jo lapas paredzētas izmantot kompostam. “Iesakām iedzīvotājiem padomāt arī par lapu kompostu, kas ir vērtīgs mēslojums dārziem, vai arī nodot lapu maisus bez maksas privātpersonām līdz pat novembrim šķiroto atkritumu savākšanas laukumos,” skaidroja Znotiņa.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay